Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi volt az amerikai akita...

Mi volt az amerikai akita eredeti "hivatása"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pl. a németjuhász eredeti "hivatása" a nyájőrzése volt; az amerikai pitbull terriernek a küzdelem, harc más kutyákkal, de mire használták eredetileg az amerikai akitát?

2012. ápr. 4. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Őrző-védő kutya.
2012. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2012. ápr. 4. 09:07
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Akita köztudottan ROSSZ! házörző.

Kezdetben szarvas, medve, vaddisznó vadászatára valamint teher és szánhúzásra használták,mára a hivatalos megnevezése és kategoriába sorolása:TÁRSASÁGI KUTYA!

2012. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 tisztában vagy vele, hogy az amerikai akita nem egyenlő az akita inu-val (japán akita)?
2012. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de akkor elég nehéz "eredeti" hivatásról beszélni, ha külön veszed (mellesleg helyesen) azt a fajtát, amiből továbbtenyésztették. Ha az eredeti hivatásra vagy kíváncsi, akkor én is vaddisznó és medvevadászt mondanék. Ha az amerikai akita "hivatását" kérdezed, akkor őrző-védő. remélem, érthetően írtam.
2012. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3vagyok!


AMerikai AKita tenyésztő a szomszédom,nemzetközi kapcsolatokkal kutyákkal és eredményekkel.Mellesleg nem 5 éve csinálja. Szerintem ha nem is én de ő tisztában van vele és nem ért volna el ekkora eredményt ha nem jol tudná.

2012. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
medvevadász
2012. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de akkor most "eredeti", vagy amerikai akita? "A fajta Japánból származik és az Egyesült Államokban tenyésztették tovább. Az amerikai akita Japán őseit szarvas, medve, vaddisznó vadászatára valamint teher és szánhúzásra használták, míg a nagyobb termetű fajtákat harci feladatokra is nevelték. A kutyák tenyésztésében meghatározó elem volt a halálmegvető bátorság, a feladat mindenáron való teljesítése, a küzdeni tudás és önfeláldozás. A medvékkel is szembeszálló kutyák tökéletes megtestesítői annak az ideálnak, amit egy harcos szellemű japán elvárt az őt szolgáló kutyától és embertől egyaránt. Az 1603-as évektől kezdődően az Akita tartományban (USA) megrendezett kutyaviadalokon Akita Matagi-kat, közepes méretű medvevadász kutyákat uszítottak egymás ellen. 1868 után Tosa-val és masztiffokkal keresztezték őket, amelynek eredményeképpen méretük jelentősen megnövekedett. A második világháború idején a kutyák bundáját katonai ruházat céljára használták. A II. világháború végére a számuk drasztikusan lecsökkent. Három, jól elkülöníthatő változatuk alakult ki: a Matagi-, a harci és a németjuhász Akiták. Ősi otthonuktól elzárva tulajdonképpen egyedi, csak az Egyesült Államokra jellemző fajtává alakultak, 1955 óta változatlan tulajdonságokkal és jellemzőkkel." Vagyis, ha az eredeti hivatást nézzük, az a japán akitára vonatkozik. Ha pedig az amerikai akitára vagy kíváncsi, akkor társasági kutya a válasz(jó ÖV-s kutya, de nem kifejezetten erre tenyésztették.)
2012. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
aki lepontozta a válaszomat, az kifejtené, mivel nem ért egyet? tényleg érdekel. a japán és az amerikai akitát 1999 óta különböztetik meg. ezért a besorolása társasági kutya.
2012. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. máj. 9. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!