Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám száján, van egy szabály...

Viki84 kérdése:

Kutyám száján, van egy szabálytalan alakú kinövés/szemölcs, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta, hogy valószínűleg szemölcs, és a kezelése altatásban történik, mégpedig úgy hogy leégetik a szemölcsöt. Utána olvastam a szemölcsök fajtáinak és a fonálszerű szemölcsök csoportjába tartozik. (hosszúkás 3mm-es kinövés, aminek a vége kemény) Sokfélét olvastam ez ügyben, többek között azt is, hogy sok esetben 1-2 hónap alatt maguktól felszívódnak a szemölcsök, továbbá azt is írták több helyen, hogy amennyiben nem változik (méret, szín, vérzés) akkor szintén nem kell vele foglalkozni. Emiatt tanácstalan vagyok, hogy kitegyem e szegényt egy altatásnak?

2012. ápr. 4. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az orvosra bíznám a döntést (ha megbízható dokitok van).

A száj szerintem elég kényes hely, szerintem könnyen sérülhet, beszakadhat.

2012. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak egy van, és nem nő, sérül, nem kell bántani. Ha több lesz, vagy növekedésnek indul, vagy nagyon megváltozik, akkor doki. Az az altatás pedig nem nagy altatás, hanem csak bódítás.
2012. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mi kutyánknak is pont most volt szemölcse.

A szája két szegletében kb pontosan párhuzamosan egymással. Elvittük dokihoz aki mondta, hogy ezt egy vírus okozza, de már látja, hogy elkezdett leszáradni. Mondta, hogy rá 2 hét múlva vigyük vissza, és akkor megnézi milyen, és hogy mit tegyünk. Visszavittük és pont előtte pár nappal esett le neki, csak a gyökere volt ott, mostanra az is visszahúzodott. Ha esetleg megint kijönne (mert elég nagy esély van rá) akkor lehet különböző gyógymódok közül választani. Úgyhogy én még várnék kicsit a helyedben, hátha neki is leszárad magától, ha esetleg nagyon sokáig nem múlna, akkor vigyétek vissza. A miénknek kb 2 hónapig volt ott, mire leszáradt.

2012. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!