Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes rotimnak milyen Pet...

10 hetes rotimnak milyen Pet Champion vitamint vegyek?

Figyelt kérdés
Elsősorban kálciumot szeretnék. Kaphat már nagytestűeknek valót?
2009. jún. 17. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, mivel nagytestű, még ha kölyök is. a kalcium a legfontosabb, de vehetsz neki multivitamint is, az sem árt.
2009. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
De, ha normális tápot kap, akkor vitamin túladagolást kap.
2009. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából premium tápot kap, csak mivel az előző rottweilerünk csontbetegség miatt halt meg, ezért szeretnék neki plusz vitamint adni, de kevesebbet mint az előírt, mondjuk 2naponta egy tablettát.
2009. jún. 17. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Akármilyen tápot kap, a kalciumot adni kell rendes adagban, főleg nagytestű kutyánál! Kérdezz róla állatorvost, ha nem hiszed. Pontosan azért, hogy egy csomó mozgásszervi betegséget megelőzz vele.
2009. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kálciummal többet árthatsz, mint használhatsz. Pl túladagolásban vesekövet okozhat. Azt hallottam.

Ezen felül hiába adod neki a kalciumot, ha a felszívódásához szükséges foszfort viszont nem kapja meg.

Egyébként is felesleges a prémium táp mellé ilyet adni. Nagy, vagy még inkább óriás testű (masztiff, dog, stb) esetében is zöldkagylóhéj kivonatos készítményeket alkalmaznak tenyésztők is, mert az sokkal hatásosabb, mint a kálcium, vagy valami multivitamin. Ajánlom a Luposan Gelenkraftot, amit dp-s kutyáknak is adnak. Megelőzésre és gyógykezelésre is nagyon jó készítmény. Lehet kapni kapszula formában is ilyet, pl a Seatone nevű készítmény is ilyen.

2009. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az állatorvossal beszéld meg, hogy kell-e egyáltalán!
2009. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a flexevit-go nagyon jo.AZ én rotim 50 kg 8 honaposan,ezt kapta és semmi baja nem lett.
2009. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!