Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a kutyámnak? Miért...

Mi a baja a kutyámnak? Miért változott ennyire meg?

Figyelt kérdés

Állandóan nyüszít mikor anyám félre vonul vagy elmegy rögtön nyüszít már fáj a fejem tőle(nem vicc), mikor utcán megyünk fél vagy rátámad másik kutyár pl: akkor nem fél mikor mindenki megy a dolgára stb. de ha valaki megáll és elkezdi szerelni a bicikliét vagy beköti a cipőjét már rögtön fél kikerüli elszaladna vagy neki ugrana ha egy üzlet előtt megyünk vagy egy kapu bejáró nyitva van akkor kikerüli megáll nem akar arra menni fél. Van amikor gyereknek, kutyának megyneki , egyszerűen bolond szerintem, futtatom tanítom de mintha üresfülekre találna van aki meg akarja simogatni (idegen) elszalad vagy sikít mintha nyúznák. Osztálytársammal ismerősömmel találkozok rögtön ugatja vagy ismét fél, utcán megakarnak támadni vagy nekem akarnak jönni (erre fele sok a részeg) nem áll ki mellettem elfut nem mintha a segitségére nagyon szükségem lenne de akkor is jól esne ha kiállna mellettem. Egyszerűen már nem szeretem eltávolodtunk egymástól míg kicsi volt addig olyan okos volt vittem magammal minden hova szabályok persze voltak de most hogy májusba másfél éves lesz h.ülye lett nincs magánál mintha egy álom világban éllne idáig póráznélkül sétált mellettem most valaki kiszáll egy autóból rögtön oda rohan és beakar menni egyszerűen nagyon megváltozott, kicserélték mi lehet az oka??? Hogyan tudnám ezt a helyzetet elkerülni??? (ilyen kutyás könyveket olvastam pl.:caesar milan stb. de nem is volt idáig rá szükségem mert minden ment mint a karika csapás most lett más a helyzet ahogy nő (elnézést kérek a helyesírási hibákért))

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!!



2012. ápr. 11. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Lehet rosszul tanítod.Mikor neki akar menni valakinek,vagy rosszat csinál üss rá egy kicsit a fejére,ne olyan nagyot,és mond neki közben hogy "Nem!!" vagy hogy "Nem szabad,rossz vagy"
2012. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

egy módszer van rá és a legjobb nektek: Tükör kutyaiskola

mindenképp menjetek el ha kell utazzatok hozzá,megéri visszakapod a régi kutyádat majd és te is sokat fogsz fejlődni! Nagyon ajánlom tényleg!

2012. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonytalan lett a kutyád, mert nem kap egyértelmű jelzéseket tőled. Egyrészt nem vagy falkavezér, másrészt következetlenül neveled, nem mindig büntetsz/jutalmazol. Nem tudja, hogy mi a helyes viselkedésmód. Vidd kutyasuliba, ott mindketten megtanuljátok, hogy hogyan kell ezt csinálni. Jó kutya lesz, hidd el!
2012. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"egy módszer van rá: Tükör kutyaiskola"

Az. Ezen a földön senki más nem tud kutyázni, csak a tükrösök. Röhögne a vakbelem, ha még meglenne.


Keress egy jó kutyaiskolát, ahol a gazdákat is tanítják kutyázni, nem csak a kutyákat ülni meg feküdni (Cerberos, vagy az említett Népsziget, nézd meg mindkettőt, és döntsd el, melyikük stílusa jön be jobban), vagy hívjatok házhoz szakembert, aki segít megoldani ezeket a problémákat.

2012. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!