Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szoktatok egy tüzelő...

Mit szoktatok egy tüzelő szukval csinállni hogy ne vérezzen össze mindent? Mire kell figyelni ilyenkor (a kanokon kívül)?

Figyelt kérdés
Befugadtunk egy kutyát. Tegnap láltuk az utcán, voltunk dokinál se chip se semmi keresem a gazdáját. Lenne egy kérdésem. Ez a kutya most üzel, bent kell tartanom a lakásban, a kanom miatt, így nem lehet ivartalanítani, na meg még meglehet a gazdája.
2009. jún. 18. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hát lehet venni "kutya betétet" de az enyém letépte magáról...
2009. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tüzelőbugyit szoktak ráadni, de ekvés kutyus viseli el magán.
2009. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sok kutyám volt már de szukám még soha, bocsi ha hülyeségeket kérdezek. Mi a tüzelőbugyi? Állatpatikában, vagy állatkereskedésben van? És kb mennyibe kerül? Elég sokat költöttem már erre a kutyára (oltások, orvosi vizsgálat, stb)és kezdek kifogyni az anyagiakból sajnos. És meddig tart az aktív vérzés? Tudom hogy először megduzzad a hüvelybemenet, aztán vérzik. Ja és mikor van a legveszélyesebb időben?
2009. jún. 18. 19:07
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk a tüzelöbugyi nem vált be ... veszek neki a kínaiban 100 Ft-os 2-3 éves gyerekre való bugyit (kis kutya), kivágom a farkának és rakok bele egy fél tisztasági betétet ... 2x-3x rászoltam hogy ne piszkája, aztán békénhagyja.
2009. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
a tüzelés után mindenképpen azonnal ivartalaníttasd,nehogy lebbabázzon..addig pedig egy szobakennel lehetne kölcsön kérni valakitől..
2009. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Itt meg tudod nézni a tüzelőbugyit, de szerintem hülyeség. Már elnézést. [link]

Mi plédekkel, lepedőkkel takartuk le a bútorokat, egyébként tisztogatja magát gyakran a szuka, és ahonnan fel tudja nyalni a vért (pl padlóról) onnan el is tünteti a nyomokat.

Kb. a tüzelés kezdetétől számított 9-11napon válik fogamzóképessé a szuka. Ilyenkor a vérzés alább hagy, szinte meg is szűnik. Inkább csak véres, sárgás váladék ürül belőle. A befogadás időszaka változó lehet. Akár csak néhány nap, de lehet 1 vagy 2hét is. Persze ez nem jelenti azt,h végig fel is venné a kant, képes lenne megvemhesülni.


Szerintem még korai volt beoltatni, orvoshoz vinni. Ha előkerül a gazdi, akkor csak feleslegesen költöttél rá. Bár nagyon szép volt tőled.

2009. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy nem a "jó szivemből" voltam dokinál, és oltattam be, vizsgáltattam meg (a vérkép is rendben van) hanem mert ki tudja honnan jött és ki tudja mit hozott magával, és féltem a kutyáimat nehogy elkapjanak valamit. Eddig nem is találkoztak, karanténban volt a szuka, így most ismerkednek bár bugyiba:-) és felügyelettel. Tudom, hogy az oltás nem kezelés, hanem inkább megelőzés, de biztos ami biztos.
2009. jún. 19. 17:22
 8/11 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
100%

Gratulálok Neked! Gondos Ember vagy! Mert kevés ember van aki befogad egy tüzelő kutyát. Orvoshoz viszi, költ rá, eteti, minden jóval elhalmozza, :)

Csak örülni tudok az ilyen Rendes Gazdiknak! Mielőbb legyen meg az előző gazdája. Remélem nem dobták ki! :( Vagy igen? Mert tudták, hogy itt a tüzelés ideje. Nagyon sajnálnám, ha így lenne. Sok sikert! Üdv!

2009. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem hozzá tartozik a kultúrállt állattartáshoz, és szomorú, hogy jelenleg ennek értéke van, így kéne működnie, de sajnos sok a tudatlan (vagy éppen mident jobbantudó) ember. Keresem a gazdit eddig semmi:( nincs erőm, energiám még egy kutya befogadására, egy darabig állomásozhat nálam, de nem fogom tudni véglegesíteni, így is van már 3 kutyám. 2 ivartalanított, egy ivaros kan. Mondjuk jól vislkednek a kisasszonnyal. Megoldottam a kérdéses bugyit. Nejlon harisnya levág és abba raktam bele tisztasági betéte, kicsi a kutya így ráfér, nem meleg, és ha baleset van akkor könnyű mosni. Nagyon büszke vagyok magamra:-))) Elviseli nem piszkálja. Viszont én kezdem dadus néninek érezni magam:-))
2009. jún. 19. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
ha nem akarod megtartani,akkor ivartalaníttasd és ajándékozd el..ivartalanítási szerződéssel ne,mert rengeteg a visszaélés..sajnos..
2009. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!