Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mi van az ebadóval?

Most akkor mi van az ebadóval?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy lesz/(van), de igazából semmi konkrétról nem tudok. Annyit hallottam, hogy chipes, ivartalanított kutyát, és magyar fajták után nem kell fizetni. De ezt ki, és hogyan ellenőrzi? Hol és mikor kell fizetni?

2012. ápr. 14. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a városotokban életbe lépett volna az ebadó, akkor tudnál róla. Vagy is hát utána kell nézni. Elvileg az állatorvosnak lesz a feladata, hogy ezeket ellenőrizze. Egyébként ha jól tudom, nagyon kevés helyen vezették be.
2012. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A városok döntenek,hogy bevezetik-e (sajnos) egyenlőrekevés városban vezették be.

Sok helyen viszont kötelezővé tették a chippet,nézz utána,mert büntethetnek,ha nincs.

2012. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én annyira nem szomorkodom miatta, hogy nem tették kötelezővé. Igaz nekem nem lenne probléma, ha kikéne fizetni, nem is ez a bajom. Hanem az, hogy amikor ezt az egészet elhintették, körülbelül meg háromszorozódott a kóbor kutyák száma. A fajtatisztáké is. Amiket szerintem már szép lassan már elaltatgatott, a helyi eb befogásra fenntartó szervezet. Ugyan is ők még csak nem is sintértelep. Két hét alatt a FAJTATISZTA állatok értékesíthetők, vagy elaltathatók. A keverékeket nem tudom meddig őrzik meg... Talán ha van rajta nyakörv, jobb esélyei vannak...
2012. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk még nincs ebadó, de valószínűleg be fogják vezetni, de előtt lesz egy városi eb összeírás. Jönnek házról házra, mint népszámláláskor és a kutyákról érdeklődnek. Gondolom lesz náluk leolvasó, így tudni fogják melyik kutya chipes. Akinek meg fajtatiszta kutyája van azt törzskönyvvel tudja igazolni.
2012. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az önkormányzatok hatáskörébe utalták annak eldöntését, hogy kivetik-e vagy sem. A rendelet szerint, ott, ahol kivetik, az ivartalanított, állatmenhelyekről örökbe fogadott és a magyar fajták után nem kell fizetni. Nálunk pl. az önkormányzati közleményekben azt írták, hogy kerületünkben felelősségtudatos kutyatartók élnek, s mivel kertváros vagyunk, a kutyák többségét kertekben, házőrzőként tartják, ezért nem élnek az ebadó lehetőségével. (Ilyen helyeken természetesen kevesebb az utcai kutyagimi is, tehát az ilyen településen kisebb az erre fordított kiadás)Az adókat bevallás alapján vetik ki, így ha a lakhelyeden tervezik a bevezetését, valamilyen módon már tudnál róla, hogy bevallást kell adnod. Szerintem a lakhelyed önkormányzatánál vagy az állatorvosodnál érdeklődj. Ha be akarják vezetni, az állatorvos biztosan tud róla, mert lehet, hogy tőle is kérnek adatszolgáltatást. Ami a chipet illeti, az állatorvos is tudja, hogy lakhelyeden mikortól kötelező, erre az éves veszettség elleni oltáskor hívja fel a figyelmedet. De olyat sehol nem olvastam, hogy a chipes kutyák után nem kellene adót fizetni.
2012. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Beépítik a kötelező, éves oltás árába.
2012. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Utolsó előtti: A chipes, ivartalanítottat úgy értettem, hogy ha a kettő egyszerre megvan. Egyébként chipünk van, és nemsokára tervezzük az ivartalanítást is.
2012. ápr. 14. 18:17
 8/13 anonim ***** válasza:

szia. :)

magyar őshonos kutya fajtákra nem kell és eddig csak 3 megyébe vezették be nem tudom hogy te hol élsz de ha bevezetik az önkormányzat úgy küld róla infót.

2012. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Újfehértó, Mindszent és Kaposváron vezették be az ebadót.
2012. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Békéscsabán élek. Csak feltűnt, hogy eddig milyen nagy volt körülötte a perpatvar, most meg egy ideje nem hallok róla semmit. Szerintem ez nagyon bénán oldották meg. Beharangozták hogy jujuj ebadó, meg irgum-burgum, erre egy csomó kutyát kidobtak az utcára, hogy ha fizetni kell érte akkor már nem kell. És három településen vezették be... Hát könyörgöm, ez egyszerűen nevetséges. Meg hogyha belegondolunk, van akinek jobban megéri kifizetni az adót, mint ivartalanítani a kutyáját...
2012. ápr. 15. 10:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!