Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gondot jelenthet-e örző-védő...

Gondot jelenthet-e örző-védő munkánál, ha a kutyám foghiányos?

Figyelt kérdés

Kutyámnak (4 éves nj keverék) hiányzik az alsó két középső metszőfoga (máig rejtély h hová tünt:()

Tud még így stabilan fogni, v sérülésnek tenném ki vele? Azt nagyon nem szeretném ha mégtöbb foga kilazulna, kiesne.


2009. jún. 20. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mivel nem a metszőfogaival fogja meg a kart, hanem a szemfogaival, ezért szerintem a foghiánya nem fogja akadályozni őt.
2009. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
27%
Természetesen nem gátolja a kutyát a hiányos fogazat, hiszen a célja nem a harapás, hanem a terület őrzése és az esetleges behatolás jelzése, az ember felé, illetve a megfélemlítés, az esetleges elkövetők irányában. Viszont ami nem mindegy, az az, hogy miért tart kutyát az az ember, akinek mások véleményére van szüksége ahhoz, hogy egy íjjen komoly probléma láttán,azonnal nem fordul orvoshoz. Ha ezt megtetted, elnézést kérek tőled, de mint állatbarátot felháborított a kérdésed. Lehet, hogy csak rosszul fogalmaztál?
2009. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értem mi olyan felháborító a kérdésemen?! Kifejtenéd, mert szerintem vmit nagyon félreértettél.
2009. jún. 20. 13:37
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
34%
Az, hogy nem az állatod egészsége érdekelt, hanem az, hogy gátolja e az őrző védő tevékenységében a hiányos fogazat. Ezt a feltevésemet arra alapoztam, hogy fogalmad sincs, a leírtak alapján, mi okozta a fogai elvesztését. Szerinted egy embernek aki szereti a kutyáját, az a legfontosabb, hogy tud e dolgozni. De mint írtam, elnézést kérek tőled ha nem így értetted. Azt szerettem volna jelezni, hogy vidd el állatorvoshoz, és tudd meg mi okozta a foghullást. Nem állt szándékomban megsérteni téged, csak a kutyát sajnáltam meg. Salx Narval
2009. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. Ha nem érdekelne a kutyám egészsége nem járnék utánna/nem érdeklődnék h árt-e neki

2. Még nem kezdtük el az örző-védő oktatást. És ez számunkra nem munka, hanem szórakozás. Bocsi de úgy látszik fogalmad sincs h mit takar ez dolog. A kutyám nem egy betörőgátló eszköz, nem támad emberre és ez nem is célom!

3. Látta orvos, egészséges, semmi baja. Nem tudom miért kell röktön támadni és kérdés nélkül rosszat feltételezni.

2009. jún. 20. 14:50
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ne haragudj de én az őrző védő munka alatt, vagyonőri tevékenységet feltételeztem. Azt pedig, hogy voltál vele orvosnál, nem volt egyértelmű, hiszen azt írtad, hogy nem tudod mitől estek ki a fogai. Tény, hogy rossz gazdának ítéltelek, elnézést kérek, mentségemre csak annyit, hogy a kérdésed félreérthető volt. Azt, hogy tanítják e így a kutyát sajnos nem tudom. Még egyszer elnézést a félreértésért. Salx Narval
2009. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy vérképet lehet, hogy érdemes lenne csináltatni, hátha valamilyen súlyos vitamin, nyomelem vagy ásványi anyag hiánya van. Az is lehet, hogy nem tudja a Ca-t rendesen beépíteni a szervezete (anyagcsere-probléma).

Nem akarlak ám megrémiszteni, ezek csupán feltételezések, csak jobb elővigyázatosnak lenni.

2009. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!