Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a Rottweileremmel?

Mit csináljak a Rottweileremmel?

Figyelt kérdés
Van egy Rottweiler szuka kutyám.Eddig (sajnos) úgy lett nevelve hogy senkit se bántson meg semmi de ha bejön valaki ugatni se ugat tudok valamit csinálni??

2012. ápr. 19. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Igen, taníts meg másokat is rá, hogy hogyan kell szelíd kutyát nevelni! Sokakra ráférne! Így legalább téged biztos nem büntetnek meg azért, mert megharap valakit a kutyád!
2012. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De azért ne legyen ennyire szelíd hogy beenged mindenkit inkább lehetne hamisabb.
2012. ápr. 19. 23:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van: vagy ilyen a kutyád a lelke mélyén, akkor sokat nem tehetsz. "Megvadíthatod" de attól csak lelkibeteg lesz, és/vagy nem haszál éles helyzetben. Vagy egyszerűen nagyon erős és okos kutya. Tudja, hogy mikor van baj és mikor nem. Én ismertem egy rotit, aki az utcára is kijárt egyedül, soha nem ugatott, nem volt agresszív, odamentek hozzá idegen emberek. Aztán egyszer valaki el akarta kergetni, épp csak hajolt le, hogy "lehessegesse" és a kutya már morgott (és akkor sem őrült meg).

Elviheted kutyaiskolába, ha mindenképp akarsz tenni valamit. Vagy amikor látod, hogy ugat, akkor megerősíted és adsz hozzá parancszavat. Csak akkor azt is meg kell tanítanod neki, hogy mikor maradjon csöndben mert így rászokhat az ugatásra. De a rotik különben sem ugatós fajták.

2012. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De idegeneket csak megékéne ugatnia.
2012. ápr. 20. 00:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Én értem a problémádat. Nekünk is volt hasonló kutyánk, ő amolyan családi kutya volt, mindenki csak szeretgette, valószínűleg ezzel is rontottuk el.

Valóban komoly probléma, ha bárkit beenged a portára, mindenkinek engedi, hogy simogassa , etesse stb.

Sajnos ilyenkor már nehéz változtatni, szerintem elvihetnéd kutyaiskolába, vagy tanácsot kérhetnél hozzáértőtől.


Hiába mondja az első válaszoló, hogy ez így jó, sajnos az is nagy baj, ha a kutya nem védi meg a gazdáját vagy a "portáját"!

Persze, nem kell, hogy rögtön támadjon, de azért az már régen rossz, ha még a huszadik szomszéd is simán átmehet kölcsönvenni a fűnyírót vagy bármit, ha a gazdi nincs otthon.

2012. ápr. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt nem tudhatja a kérdező, hogy nem védi meg! Ez csak éles helyzetben derülne ki. Hiába ugat a kutyák 99%-a az idegenekre, jó, ha tízből 1 akad köztük, aki nem szaladna el, ha rákiabál az az idegen. Az ő kutyája nem ugatós, de közel sem biztos, hogy éles helyzetben nem cselekedne! Amúgy ezen nem let változtatni, ilyen a kutya és kész.
2012. ápr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám, hogy ezen változtatni kellene. Egy roti azért alapból megtorpanásra kényszeríti az idegeneket. Ráadásul amelyik kutya ugat, általában nem harapós. Én sokkal jobban félnék egy csendes óriástól, abból még harapás is lehet. Az én kutyusom ugat, de ha bejönnek ezerrel kunyizza a simogatást. Ám voltak már éles helyzetek, és bizony olyankor támadott nagyon keményen.
2012. ápr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor sem bántatana senkit, ha nem lenne otthon senki, és egy idegen bemenne hozzátok? Lehet csak akkor nem támad, ha Ti ott vagytok, az meg nem is baj.
2012. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Mi lenne, ha hozná mellé egy jó kis csaholós keveréket jelzőkutyának? Ketten együtt jó párost alkothatnának, a kicsi jelzi az idegeneket, a nagy meg tekintélyt parancsol :-)
2012. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D De azért szerintem még tanítani lehetne mert 11 hónapos a kutya még,szerintem lehetne rajta nevelni de azt tényleg nem tudom hogy milyen éles helyzetbe.
2012. ápr. 20. 09:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!