Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma sült oldalast csinálok,...

Ma sült oldalast csinálok, kutyámnak odaadhatom a csontját?

Figyelt kérdés
Szóval a sertésoldalas csont nem veszélyes a kutyámra?

2012. ápr. 20. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor adjál neki 2-3 darabot ha te is úgy sütöd az oldalast,hogy a húsa már lemálik a csontról...ÉS azért adjál neki max 3 db-ot,mert a székletét nagyon megfogja így a végén kiskanállal kell kivjáni belőle.

Nah meg persze én egy Németjuhász méretű kutyának mondtam az adagot. Egy yorkinak ne adjál!

2012. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen odaadhatod. Az oldalas csontja eléggé megpuhul, a kutyád szépen elrágcsálja.
2012. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 órát fog sülni úgyhogy puha lesz:) Hát pincsiről beszélek 5 kilós,de sokszor kapott már csontot,akkor csak 1-et adjak neki egy nap?
2012. ápr. 20. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek spániele van, szóval még nagyobb is, mint a te kutyusod, de az a kutya hány és fosik minden csonttól. Mondta is neki az állatorvos, hogy annyira ehet a kutya csontot, mint macska tejet. Csak mesében van ez rendjén, való életben nem minden kutya tudja rendesen feldolgozni a csontot. Megpróbálhatod, de én nem ajánlom.
2012. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyet nyugodtan adj, de ne mindennap. Mondjuk hetente-kéthetente egyszer. Nekem két kutyám imádja a csontot (fogkő ellen nagyon jó, nem a többtízezres kezeléseket utólag fizetni!), viszont egy másiknak székrekedése volt tőle, neki ritkábban adtam. Ki kell tapasztalni.
2012. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ohh amúgy nem szokott ám kapni,csak ma meg holnap ez lesz az ebéd,oldalas, és ezért kérdeztem hogy kidobjam a csontot vagy adhatom -e neki:) Szerintem akkor egyet kap ma is meg egyet holnap is :) Aztán max 1 évbe ám 2x 3x, kap max csontot:) Rágócsontja van,azt mindennap rágcsálja 8 hetes kora óta:) Meg van kutyafogkréme,meg fogkeféje,havonta egyszer átkefélem vele a fogát ha lepedékes:) Köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 20. 11:17
 7/7 A kérdező kommentje:

már nagyon megbántam hogy adtam neki én hülye.. Olyan hasmarst kapott hogy öröm volt takarítani ejj.. Soha többet nem kap az bizti! Nem is csontot adtam neki hanem húst amit elötte lemostam, de szerintem túl zsíros volt,olyan érzékeny gyomra van neki..

De köszönöm a válaszokat,most már jobban van,már 2 óra óta 4x voltunk lent!

2012. ápr. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!