Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most hogy is van ez a...

Akkor most hogy is van ez a kötődéssel?

Figyelt kérdés
Van egy utcáról befogadott kutyánk itthon. Én csak hétvégente vagyok itthon, ilyenkor sokat foglalkozok vele, én sétáltatom, tanítom, fegyelmezem. Esténként mindig bejöhet a házba, ilyenkor órákig szoktuk szeretgetni. Mikor nem vagyok itthon, akkor mindezekből csak az esti rész marad meg. Tegnap, ahogy eljöttem otthonról, kibontotta a kerítést és utánam rohant az utcán(ez már nem az első alkalom volt, és csak utánam jön el így). A kérdésem az lenne, hogy akkor most hogy is van ez ? Nem ahhoz kötődik általában a kutya, akivel a legtöbb időt tölti és akin érzi, hogy szereti? Csak mert itt mindenki szereti, de közel sem engem lát a legtöbbet, mégis olyan, mintha engem választott volna a gazdájának. Lehetséges ez szerintetek? Én arra tippeltem, hogy csak én követelek meg tőle bizonyos dolgokat, csak én állítok fel szabályokat vele szemben, és talán ez lehet az oka. Amikor hazajövök, folyamatosan követ mindenhová, a sarkamban van.
2012. ápr. 21. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazad van.A kutya érzi,ki szereti.Többet kellene vele lenned.
2012. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak kiábrándítani, de ez nem kötődés, hanem nagyfokú bizonytalanság. A kutya, ha megfelelő helyen van a rangsorban, és minden oké vele, esze ágába sem jut a falkavezér után menni, hiszen az nem kérte őt. Több fárasztást és fegyelmezést javasolnék. Én kinnhagyhatom akár a bolt előtt a kutyámat (amit nem teszek gyakran), eszébe nem jut utánam jönni, vagy sírni, hiszen tudja, hogy majd jövök. Türelmesen vár, ül és figyeli az ajtót.
2012. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem voltam benne biztos, h ez kötődés, innen a kérdés is. Kissé furcsának találtam. Nem kiábrándító ez nekem, az okára vagyok kíváncsi, mert nem tudom. Arra azért mindenképp jó, hogy kissé más szemléletre "nevelje" az itthon lévőket, mert azt ők is látják most már, hogy ez így nem oké. Ők váltig azzal magyarázzák, hogy azért csinálja ezt, mert a volt gazdái kikötötték és ott hagyták és fél attól, hogy megint ott hagyják.
2012. ápr. 21. 11:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendezzétek a falkasorrendet először is ezzel: [link]

Nagyon jó dolgok vannak, nekünk is segített, és ezt MINDENKI csinálja vele a házban, hogy tudja Ti vagytok felül, és szerintem több fárasztást és nevelést is igényelne :)

2012. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 21. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!