Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Totál behívhatatlan kutya?...

Totál behívhatatlan kutya? Teendő?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 3 hete van egy egyéves mentett huskym, soha senki nem foglalkozott vele, annyira el volt vadulva, mikor elhoztam, hogy megijedt a simogatástól, azt sem tudta, hogy mi az, hogy 'gyere ide'. Azóta már egész szépen fejlődik, vittem kutyasuliba rehabilitációra, hogy ne rettegjen más kutyáktól, május végén pedig viszem engedelmességi tanfolyamra. El szoktam engedni a mezőn, sokszor szépen visszajön, mikor szólok, de van, hogy bekattan, és olyankor elfut nag távokra, kb. 10 percig nem érdekli, hogy hol vagyok, mit csinálok. Tegnap is ez volt, utána elindultam a másik irányba, 10 perc múlva loholt felém, addig semmi. Nyilván 3 hét még nem sok, nem türelmetlenkedek, de mit tegyek ilyen helyzetekben?

2012. ápr. 22. 09:07
 1/9 chilibaby0011 válasza:
9%
tudod az a baj az egy éves kutyákkal hogy nem lehet olyan jól betanítani mint egy kölyköt,de te még azt sem tudhatod hogy milyen kutya volt ott a menhelyben,és hogy ott milyen állapotban fogadták be!
2012. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kutyasuliban segíteni fognak. A husky amúgy is nehéz eset, ő meg most került hozád, nincs még olyan erős kötődése feléd. Tehát első körben a kötődés kialakítása a feladatod, közben tekintélyt kell szerezned a kutya előtt és utána fog megoldódni a behívás problémája is. Járj rendszeresen a kutyasuliba, mert most te tiszta lappal indultál a kutyánál, könnyebb dolgod van, mintha a korábbi hibáidat kellene rendbe tenned, de akkor is kell a szakértő segítség, hogy minél kevesebbet hibázz!
2012. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a gondok, ha tényleg rendesen foglalkozol vele, akkor meg fognak oldódni hidd el. :) ( a leírásodból úgy veszem észre, hogy téged tényleg érdekel, hogy jobb élete legyen :) ) Szóval csak kitartást, és türelmet, lassan de biztosan változik majd a helyzet, szerintm.
2012. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a rangsorral és a neveléssel azt hiszem, minden ok, már így is sokat segít a kiképző lány, illetve mivel nem első kutya, így már van tapasztalatom. Köszönöm a válaszaitokat, bizakodom:)
2012. ápr. 22. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyenlőre ne engedd el pórázról, csak ha olyan körbe kerített területen vagytok, ahonnan nem tud meglépni. A gyerek is először a fejét emeli, nem rögtön fut, ne akard a dolgokat siettetni, szegényke most még piszkosul kapkodja szerintem a fejét, annyi újdonság történt vele.
2012. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig hosszú pórázon van elengedve, ha úgy van, rá tudjak lépni a póráz végére, és vissza tudjam húzni. Csak piszok gyors, és néha meglép, mint tegnap is. Körbekerített terület meg nemigen van, mert egy rohadt lakótelepen lakom:(
2012. ápr. 22. 10:05
 7/9 anonim ***** válasza:

egy jó módszer, elbújsz a kutya elől,ha sokáig nem talál rád bújj elő azért, de pl az ismim is így tette behívhatóvá a vizsláját és mi ezt kipróbáltuk a kölyök kutyánknál és nála is használ ,nem távolodik el messzire és ha hívjuk akkor jön ,de ha nem jönne akkor egyből elfutunk a másik irányba..de már 2. hívásra már ide jön :)

de idő kell neki az tény 3 hét nem sok egy egy éves kutyánál, de a kutyasuli az jó, szerintem pár hónap alatt mindennek meglesz az eredménye ha betartod :)

2012. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt tán nem egy 3 hete rossz gazdától örökbe fogadott, nyilvánvalóan szocializálásra szoruló kutyával kellene kipróbálni, aki fajtája miatt eleve hajlamosabb a szökésre.....
2012. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De nem érdekli, ha elbújok, olyankor se lát, se hall, szó szerint. Mindig elindulok a másik irányba, de olyankor sem izgatja, hogy lát-e vagy sem, csak menni, menni, menni. Mindegy, majd a kutyasuli remélem segít:)
2012. ápr. 22. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!