Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie es a Skot juhasz...

Sheltie es a Skot juhasz kozott csak meretbeli kulombseg van?

Figyelt kérdés

szeretnek egy skot juhaszt.de ha csak meretbeli kulombseg van a ket fajta kozt akkor inkabb a shetie-t valasztanam.segitsetek legyszi.

Tenyesztotol vennek ezert linkelhetetek megbizhato kenneleket,mert amit en lattam annak a volt kutyai is fent vannak a neten,szul.datummal es elhalalozasukkal es 5-8 koruli eveket eltek csak.szoval oket biztos nem valasztom.esetleg fajtamentok oldalat is megkoszonnem.



2012. ápr. 22. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
hát staffom még nemvolt... de pl egy sheltie tök jól elfekszik mozdulatlanul a lakásban 4-5 órán át (általában a fotelben) majd előveszi az ember a labdát és azonnal felcsapja a füleit és 1 órán át menne e labda után addig amíg össze nem esik... (a labdát ilyenkor el kell dugni) és megy vissza aludni a kanapéra :)
2012. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

kerdeznek meg valamit.hany kilossak a kutyaid?

es melyik kennel jobb?rossz neven veheti a tenyeszto ha kimondottan golden sable szinu kutyat szeretnek?

2012. ápr. 22. 20:30
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem veszik rossz néven. Nekem is azok tetszenek.
2012. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

nekem csak blue és tri kutyáim vannak, nekem pont a gold ami nem tetszik :)

Nyugi nem veszik rossz néven.

Az enyémek olyan 7-10 kg osak lehetnek...

2012. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó lenne mindkét fajta neked. Mondjuk én elfogult vagyok a collie-val szemben. :)

Talán elmehetnél egy-két kiállításra, vagy tenyésztőhöz, mielőtt döntesz.

[link]

[link]

2012. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A sheltie egy tűzről pattant kis róka :)

Nagyon eleven, vidám, tettre kész, mindig kaphat egy nagy kirándulásra, labdázásra, játékra. Ha naponta ki tudja rohangálni magát, akkor 10 órát is elfekszik csendben a lakásban. De nagyon szeret ugatni, főleg kertben, és főleg ha falkában tartják, de neveléssel teljesen jól kordában tartható.

A kertes házban, kinti-benti sheltie-nek tökéletes dolga van két sétával!!!

Ismerősöm kutyáit látva pont, hogy az aussie-k sokkal hamarabb elfáradnak, abbahagyják a labdázást, futást, a sheltiek sokkal tovább bírják...kicsi a bors, de erős :D

2012. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha kutyát nem a színe alapján választasz, hanem megkérdezed a tenyésztőt, melyik a legnyugodtabb kölyök az alomban, akkor valószínűbb, hogy jobban összeilletek majd.
2012. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mivel az esetek 90% ában a sble-sabléval van fedeztetve ezért nagyon színben nem is lesz szórás illetve a blue csak trivel (vagy bi color fekete fehérrel) fedeztethető (sable keverhető trivel is de az ritka és ha dominánsan sable akkor is csak sable kölyök lesz...) A legtöbb esélyed sabléra van alapból az a leggyakoribb is...:)
2012. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!