Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől adhat ki ilyen furcsa...

Mitől adhat ki ilyen furcsa hangokat?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves kutyám, aki pár napja furcsa hangokat ad ki, de nem mindig, csak néha-néha, viszont nap közben többször. Olyan mintha krákogna, sokszor azt hiszem, hogy hányni fog, de nem. Ma is miközben evett többször is olyan volt, mintha félrenyelt volna, de nem hiszem. És el is kezdett horkolni holott eddig sosem horkolt, most viszont minden alvás alkalmával (havanese, úgyhogy nem tipikus, mint pl. a buldogoknál). Arra gondoltam, hogy lehet felszippantott valamit, de annak nem lennének súlyosabb tünetei?


A másik, ami eszembe jutott, hogy kistermetű kutya, de nagy kutyákkal szokott játszani. Elég strapabíró és sosem hagyja magát (persze normális határokon belül), de azért többször volt, hogy fellökték, vagy nekimentek és az orrát is többször megütötte már így, de utána tüsszent egyet-kettőt és játszik tovább. Esetleg megüthette az orrát kicsit jobban?


A harmadik dolog, hogy sajnos nem mindig megy neki a szép séta pórázon, ráadásul, ha kutyát lát próbálom visszatartani, hogy megvárjuk amíg odaér, de ilyenkor is már két lábon állva húzza magát előre. Többször hallottam, hogy annyira húzza magát, hogy már szinte fulladozik. Ilyenkor meg szoktam állítani és megpróbálom lenyugtatni, de ezt még tanulnunk kell.:( A légcsöve sérülhetett ettől?


Félreértés ne essék, mindenképpen elvisszük még a héten orvoshoz, csak érdekel, hogy hasonlót tapasztalt-e már valaki?


2012. ápr. 23. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
esélyes, hogy légcsőszűkülete van, kistestűeknél elég gyakori.
2012. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg légcsőszűkülete lesz a kutyusodnak. De ezt a doki tudja megmondani.


Amúgy jobb volna ha hámmal sétáltatnád.

2012. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jajj!:( Ilyenről még nem hallottam! És ez kezelhető vagy esetleg műteni kell?


Próbáltuk már hámmal is sétáltatni, de (nem tudom hogyan) azzal is képes "fojtogatni" magát és ráadásul kevésbé irányítható is. Remélhetőleg hamarosan megtanul szépen sétálni és akkor ez is megoldódik.:)


Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 23. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

A légcsőszűkület -mint írtam- kistestűeknél gyakori, minél kisebb egy kutya, annál esélyesebb, hogy ezzel az örökletes betegséggel születik. Műteni csak a nagyon súlyos eseteket szokták.

A légcsőszűkületnek alapjáraton nincs tünete, viszont ha kifullad, mert sokat rohangál, vagy nagy meleg van, és gyorsan veszi a levegőt, esetleg megrántja a nyakörv, vagy evés/ivás közben rosszul veszi a levegőt, akkor befulladhat. Ennek az az oka, hogy a légcső ugye minden lélegzetvételkor összeszűkül, amikor kifújja, akkor meg kitágul. De ha túl gyorsan veszi a levegőt, akkor nincs ideje visszatágulni, a kutya egyre szaporábban lélegzik, és emiatt egyre kevésbé kap levegőt, és végül emiatt kezd el "gágogni" Ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, hogy a hátára teszed a kezed, simogatod ,próbálod megnyugtatni. Szólj hozzá, hogy 2 másodpercre eltereld a figyelmét, amíg a légzése rendeződik.

Tudom kicsit ijesztően hangzik, de azért ez nem olyan vészes (feltéve ha tényleg erről lesz szó) még egy kutya sem fulladt meg légcsőszűkület miatt.

Súlyos esetekben (szerintem ez napi 5-10 befulladást jelent) szoktak valami gyógyszeres kezelést csinálni, de ez nem egy kúra, hanem folyamatosan kell szednie. A legsúlyosabb, amikor már műteni kell, olyankor gyűrűket ültetnek a légcsőbe, hogy ne tudjon "összeesni"


Az én kutyámnak (yorki) is van egy enyhe légcsőszűkülete, van, amikor hónapokig nem fullad, de nyáron a nagy meleg miatt elég gyakran előfordul.


Kíváncsi vagyok, hogy nálatok is erről van e szó, majd írd meg, hogy mit mondott a doki! Bár nekem ez az alvás közbeni horkolás gyanús, az nem lehet emiatt, hiszen ha alszik, akkor a legegyenletesebb a légzése.

Lehet, hogy inkább valami pollen allergiáról lesz szó...

2012. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így már kevésbé aggasztó a dolog, bár úgyis csak akkor nyugszom meg, ha a doki is azt mondja, hogy nincs baj.:)


Az allergia is eszembe jutott, de nem voltam benne biztos, hogy a kutyák is lehetnak allergiások. Viszont mikor bejött az első jó idő, elkezdett tüsszögni, de már az is kicsit alább hagyott.


Remélem azért nem lesz valami nagyobb probléma és megnyugodhatok! Köszönöm a válaszod!

2012. ápr. 23. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!