Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos (közepes méretű)...

5 hónapos (közepes méretű) kutyám kezd kevésbé hallgatni rám és néha úgy csinál mintha süket lenne. Ez már a "kamaszkor" lehet?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, elég korainak tűnik, de hallottam már ilyenről. Legyél nagyon határozott, szigorú büntetés a szófogadatlanságért, és dicséret mindenért amit jól csinál. Légy erős, nem lesz könnyű. De ha következetesen megbünteted, ha pl nem megy oda, akkor tudni fogja. Most feszegeti a határokat. Tudni akarja meddig mehet el. Húzd meg egyszerűen és világosan, hogy észre vegye, meddig lehet elmenni.
2012. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 compactegon ***** válasza:
persze. most kezd kamaszodni, és jönnek elő a személyiségjegyei. miénk is 5 hónaposan kezdte vagy kicsit utána, és eltartott két hónapig, mire "rendbetettem" :D
2012. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbálom szigorúan, következetesen, de azért kedvesen nehogy összetörjem a kis lelkét. :) Nagyon okos, de ezt most arra használja hogy kijátszon engem. :) Pl. tudja az "ült" de van hogy nem csinálja meg, ilyenkor jól teszem ha lenyomom a seggét? Vagy haggyam? De akkor ő győzőtt.
2012. ápr. 26. 17:11
 4/7 compactegon ***** válasza:

hagyhatod is, én sosem nyomkodtam a fenekét. ha nem csinálja meg amit kérek, akkor se jutalomfalat, se játék, se semmi.

elég hamar rájönnek ;) milyen fajta? vagy ha keverék, akkor a terrieres vonal, vagy inkább valami nyugodtabb kuty?

2012. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Agár. Amúgy nagyon jó kutya volt eddig. És ez a mostani sem vészes. Csak feltűnt hogy makacskodik, ez tegnap volt, ma mindent megcsinált.
2012. ápr. 26. 17:23
 6/7 szacsiga ***** válasza:

1. kutya nem gép, nem működik mindig gombnyomásra. Neked kell észrevenned mikor lehet vele tanulni. Neked is lehet rossz napod...neki is

2.szerintem a legrosszabb amit tehetsz, ha pl. behívásnál nem megy oda rögtön és akkor bünteted...

3. Jutalmazás, jutalmazás, jutalmazás.

4. Büntetést én CSAK veszélyes cselekedet esetén alkalmaztam (harap, kiszalad az útra, támadni akar emberre), esetleg a kiközösítés lehet még hasznos, ha nagyon makacskodik, szóban persze lehet dorgálni.

2012. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szacsiga ***** válasza:
100%
még 1: ha kérsz valamit akkor azt tegye is meg, ne maradjon úgy félbe a tanulás, hogy "na ez sem sikerült", vagy na "neki lett igaza", itt is igaz, hogy a csúcson kell abbahagyni, te érzed meddig bírja a kutya, 5 hónaposan még "ovis". Alapvetően megfigyelhető, hogy ha épp megérteni próbál valamit akkor először figyel, aztán próbálkozik, aztán frusztrált lesz, hogy nem sikerül a gazdit megörvendeztetnie, aztán gondolkozik (ilyenkor nem hajlandó semmit próbálkozni) aztán hipp-hopp megérti végre és onnantól csinálja.
2012. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!