Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lett, hogy sikerült?

Petrusi kérdése:

Milyen lett, hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Van egy só-bors közép-schnauzer szukám. 3 éves. Jártunk kozmetikushoz rendszeresen, 3 éve mindig máshová, mert bármelyik kozmetikushoz vittük, állítása ellenére megnyírta. Volt olyan is, aki utólag mondta el, hogy soha nem is látott trimmelést és schnauzert, ezért megnyírta, pedig még azelőtt, hogy elvittük volna, megérdeklődtük, hogy trimmeli-e. Az eredmény borzasztó volt. " alkalommal ezelőtt elmentünk az utolsó kozmetikushoz 100 km-es körzeten belül. Addig erőszakoskodtam, míg megengedte a "szakember úr", hogy bent maradjak, és végignézzem a trimmelést. Akkor tisztességesen meg is csinálta. Megörültem, hogy ez nagyon, jó, igaz, hogy 90 km messze, de találtunk egy jó kozmit. Hát másodjára gondolom megunta és úgy ahogy volt, megnyírta. A télen nem vittük, nem is tudtuk volna, mert kimerítettük az összes kozmetikust. Megelégeltem, és nekiálltam kézzel. Ismerem a schnauzert, tudom, mi lenne a helyes fazonja. A hátsó lábán és a hasán még nem nőtt vissza a szőr, ezért a hasa felett meghagytam a szőrt, hogy takarja valami a pocakját. A szakállát mindig visszavágták, yorki kölyök fazonra( bár nem tudom mit keresne a yorki a schnauzer közelében,de lassan nő.

Nem tudom, hogyan csináltam, segítenétek kritikáitokkal?


Volt:

[link]


Lett: [link]



[link]


2012. ápr. 27. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elsőre nem rossz. De a hasán szörnyen csálé, pedig már ki lehetne hozni ekkora hosszból a szép vonalat, de látom belenyírtál sajna. Remélem tudod, hogy egy nyírás is elegendő lehet ahhoz, hogy tönkrevágja a szőrét, de ha szerencséd van, helyre lehet hozni, Nem bántásból írom, de azt viszont csak egy rendes kozmetikus tudja megcsinálni.
2012. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt akartam írni, h ha már többször megnyírták, akkor felejtsd el a trimmelést.


Amúgy csak egy kérdés, mert tényleg érdekel a válasz: ha nem kiállítási, hanem hobbi, akkor minek trimmelni?

2012. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért trimmelem, mert azért én szeretem, ha egy kutyából ki lehet nézni, hogy milyen fajta.
2012. ápr. 27. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőre tök jó lett. De merre laksz, hogy nincs egy rendes kozmetikus?
2012. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Békés megyében, Csabaszabadiban:)
2012. ápr. 27. 21:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz elég a fazonra nyírás is, egy laikus nem látja, hogy nyírva vagy trimmelve volt egy kutya. Trimmelve és nyírva is ki lehet alakítani a fajtára jellemző formát, mert félő, hogy ennyi nyírás után feleslegesen trimmelsz, és fáj is a kutyának, még ha nem is mutatja. Ki kéne kérned a tenyésztő véleményét, hívd fel, és mutasd meg neki. Ha nem a közelben vásároltátok a kutyát, akkor egy trimmelésre specializálódott kozmetikustól, vagy közelebbi tenyésztőtől kérj tanácsot ez ügyben.
2012. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már, a Miskolc Gyöngye Kennelből hoztuk, az nagyon messze van tőlünk. Ajánlottak egy kozmetikust Miskolcon.Még tavaly nyáron elvittük, ott megcsinálták, és azt mondta a kozmetikus, hogy nagyon nagy szerencsénk van a szőrével.Nem vagyunk anyagilag korlátozottak, de azért eléggé messze van az a kozmetikus.
2012. ápr. 27. 21:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lett rossz, most már legalább úgy néz, mint egy schnauzer.
2012. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt h schnauzer, nem a trimmelés/nyírás alapján állapítják meg :)


Először nézed meg egy hozzáértővel a szőrét, mert félő h már nem trimmelhető.

2012. ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csabán nem találtál normális kozmetikust? Végül hol csinálták meg? Orosházán tudok egy jót, aki otthon van a trimmelésben is.
2012. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!