Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Általában ha falkavezérséggel kapcsolatos kérdést tesznek fel, valaki rögtön belinkeli ezt az oldalt:

[link]

Nektek mi a véleményetek róla? Meg mondom őszintén nekem nem túl szimpatikusak ezek a módszerek, keménynek tűnnek. Van akinek bevált?


2012. ápr. 29. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
bevált.Vannak kutyákaholtükör módszerrel nem sokra mész. Acerberosban semmi nemdurva,vagy agresszív,de minden határozott. Ha pl ivaros kanjaid vannak a kezdő csoportban 2-3 évesek nem kérheted őket szépen, hogy ne nyírják ki egymást.
2012. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha emberként tekintessz a kutyára, akkor esetleg durvának tűnik. Amúgy nem az, hanem teljesen etes a kutya számára.
2012. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez neked kemény, tartsál inkább plüsskutyát. A kutya nem hisz az egyenrangú demokráciában, mert soha nem élt ilyen körülmények között. Az ő szemében valakinek vezetni kell a többieket, ha te nem teszed meg vagy alkalmatlan vagy rá, majd akkor ő megteszi.A "Nem megfelelő" bánásmód, nem csak azt jelenti, hogy ütik-verik a kutyát vagy láncon tartják. A másik végletről hajlamosak az emberek elfeledkezni, mikor megfelelő határozottság hiányában nem képes parancsolni neki. Nincsen két egyforma kutya -ahogy ember sem - , ezért nehéz azonnal megmondani mivel tudsz adott egyednél célba érni. A kutya nyelvét még nem sikerült 100%-osan megfejteni, még tanuljuk hogyan kell bántalmazás nélkül szót érteni vele.

Hozzá kell tenni, nem mindenki alkalmas a kutyatartásra.

2012. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
# 2 - etes = természetes :)))
2012. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na beletrafáltam ebbe a kérdésbe, pedig mikor rákattintottam arra, hogy " Nektek mi a véleményetek?" nem tudtam, hogy mire vonatkozik a kérdés.


Én személy szerint fanatikus Cerbi-s vagyok, meggyőződésem, hogy a legjobb kutyasuli az összes közül, az ország legelhivatottabb, leg lelkiismeretesebb és leginkább hozzáértő oktatók náluk tevékenykednek, és most ne is menjünk bele a Tükör-sulival való összehasonlításba.


Igen, nálunk maximálisan bevált az általuk összefoglalt falkavezérségi "10 parancsolat", pedig nem egy egyszerű kutyával fordultunk hozzájuk segítségért.


Amúgy neked melyik része a nem túl szimpatikus, ill. túl kemény?

2012. ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom,Kérdező,valamilyen kistestű kutyája van.Képzeljen el egy domináns Rottweilert,Argentin Dogot stb.,amikor próbálgassák a határait...45-5O kg izom,erős harapás s ehhez esetleg még egy domináns karakter.Ott néha kell egy határozott hozzáállás,mert ha nem,a következmények egy elkanászosodott kutyával egészen másak,mint pl. egy tacskónál vagy palotapincsinél.Én is kíváncsi vagyok,ha nem haragszik meg,hogy melyik tűnt Önnek túl keménynek,melyik nem szimpatikus ezek közül?
2012. ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!