Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta kutya? (kép)

Fajtiszta kutya? (kép)

Figyelt kérdés

nem túl jó kép

[link]


2012. ápr. 30. 12:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
ja meg amúgyis nem mind1 h keverék e vagy fajtatiszta? jobban fog szeretni téged bármelyik embernél !!!
2012. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
"legyen már elszálva a törzskönyvtől senki, az én kutyám fajtatiszta mégsincs törzskönyve" - szerinted a képen látható kutya fajtatiszta?
2012. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%
ezt a sok sznob embert..
2012. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
a fajtatisztaság nem sznobság vagy nem sznobság kérdése. Ha kapok egy kutyát papirok nélkül,akkor úgy szeretem ahogy van, nem akarom,hogy fajtatiszta legyen. HA viszont veszek egyet, papirokkal szerződéssel...akkor fajtatisztát akarok és teszek is érte.
2012. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

Neked az sznobizmus, hogy veszünk 70-80-90 ezerért egy olyan kutyát, akinek a származása igazolható, ezenkívül szinte 100%-ig biztosak lehetünk benne, hogy egészséges?

Mások meg vesznek 50 ezerért egy olyan kutyát, aki ránézésre fajtatiszta, aztán meg szinte 100%-ig biztosak lehetnek benne, hogy a kutyának lesznek örökletes betegségei, amikre tízezrek fognak elmenni...nem gondolod, hogy nem a "sznobokkal" van baj, hanem a másik felével, akik totál hülyén gondolkoznak a "fajtisztaságról"?


Mondom ezt úgy, hogy 5 éve vettem 40 ezerért egy kistestű, "fajtatiszta" kutyát, aki a standard méretnek a duplája lett, ezenkívül patellája van, légcsőszűkülete, és úgy fest, hogy epilepsziát is örökölt. A mai eszemmel már 100-150 ezer forintot sem sajnálnék, csak biztos lehessek benne, hogy egészséges kutyám lesz.

2012. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

Hát erről a képről nem igazán lehet megmondani, hogy fajtatiszta e....


Nekem van 2 szaporítós és 1 tenyésztőtől vásárolt kutyám. Én bizti, hogy nem vennék még egyszer 90.000Ft-ért kutyát tenyésztőtől. Meg van a törzskönyve minden szűrése a szüleinek is tenyészszemle és még dp.-s a kölyök, és van még ezen kívül egy pár örökletes betegsége. Mivel a tenyésztő vállat rá garanciát így vissza vittük a kutyát az árát visszakértük. A tenyésztő egy másik kutyát alart volna helyette adni de én mondtam, hogy köszönöm nem! Nekem még egyszer ilyen kutya nem kell.

A másik 2 itt ahogy nevezik "fajtajellegű keverékemnek" az égatta világon semmi baja nincsen. Pedig az egyik 6 a másik 5 éves.

Mind a 2 kutyának a szülei fajtatiszta törzskönyves kutyák voltak a kicsiket oltva, féregtelenítve vettem át. A "szaporítóikkal" a mai napig tartom a kapcsolatot telefonon és e-mailban is, és szoktam képeket küldeni a kutyákról.

Szóval én jobban a pártját fogom a normális szaporítóknak mint a tenyésztőknek. Persze lehet, hogy tenyésztők között is vannak normálisak!

De 20.000Ft-ért vásárolt kutyáimnak semmi baja.

Most amúgy lehet, hogy le leszek pontozva de nekem ez a véleményem.


És bocsánat az OFF-ért!

2012. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Tyler913 ***** válasza:
89%

Bocsi az offért,de:

Nem azért mondjuk,hogy a TK nélküli kutya nem fajtatiszta,mert sznobok vagyunk,hanem mert ez az igazság.Attól még ugyanúgy kutya,semmivel sem rosszabb,mint egy törzskönyves.De azt,hogy egy kutya az adott fajtához tartozik-e,vagy sem,nem lehet ránézésre eldönteni.Lehet,hogy formára yorkinak látszik,de kilóg a standardból.Az is lehet,hogy csak az utódain jönne ki,hogy másfajta kutyák külső-belső tulajdonságait hordozza.Tenyésztésnél viszont biztosra kell menni,ezért van a TK,ami bizonyítja,kik voltak a kutyád ősei.Ha nincs TK,akkor semmi sem bizonyos a kutya genetikai hátterét illetően,tehát hiába ránézésre yorki,akkor sem lehet azt mondani,hogy fajtatiszta.

2012. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egy kölyök általában sötétebb színű és sokkal puhább szőrű, mint amilyen később lesz. Ha származási lap nélkül vetted, akkor teljesen lutri. Szerintem ezt a kutyát is yorkiként adhatták el pici korában:

[link]

2012. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mert az is! Yorkie ez is, csak nagyobb!! Mit finnyáskodsz?
2022. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!