Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha durvább tapintású a szőre,...

Ha durvább tapintású a szőre, akkor az nem fajta tiszta?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos westie kutyusunk. A szőre nem puha, hanem keményebb tapintású, főleg a hátán. gyönyörű szép, hófehér, most kezdett el, igazán szőrösödni, főleg a fején, a fülei körül, és a mellén.
2012. máj. 9. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Törzskönyves?
2012. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem az.
2012. máj. 9. 09:43
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Törzskönyv nélkül csak fajtajellegű keverék. Egyébként szőrhiba lenne.
2012. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
A westie szőre nem puha, hanem igen durva tapintású, szóval az nem gond, valószínűleg most váltja a szőrét. Egyébként törzskönyv nélkül bárhogyan is néz ki, nem fajtatiszta.
2012. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az lenne csak a baj, ha puha lenne a szőre! De TK nélküli kutyánál ne lepődj meg, ha esetleg nem olyan lesz, mint amilyennek vettétek. Nem véletlenül volt olcsó.
2012. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egy törzskönyv nélküli kutyánál, ahol minden bizonnyal csak egymásra pakoltak két akármilyen "westit" soha nem tudhatod hogy miket örökölt. Egy tenyésztő erre is nagyon odafigyel, hogy a szőrminőség is megfelelő legyen.
2012. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem én hülye vagyok! Szóval azt mondjátok, hogy akkor fajta tiszta egy kutya, ha van törzskönyve? Ez hivatalosan is így van???
2012. máj. 9. 15:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont hogy hivatalosan van így. Ha nincs törzskönyve, akkor nem tudod bizonyítani, hogy több generáció óta csak fajtatiszta kutyák vannak a vérvonalában. Így tk. nélkül fajtajellegű keveréknek számít.

Egyébként westinél a durva szőr a kívánatos, nem pedig a puha. Őket a kozmetikusok trimmelni szokták, mert attól nem puhul a szőrük. A nyírástól puhul a szőrük, ezért csak hobbikutyákat szoktunk nyiratni. (Mondjuk nem értem, hogy miért, hiszen fajtajelleg a durva szőr.)

2012. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hivatalosan van így. Törzskönyv nélkül mivel bizonyítod, hogy valóban fajtatiszta? Persze, akiket szaporítók úgy hirdetnek, hogy "fajtatiszta" az többnyire azért hasonlít az adott fajtára, de nem volt tenyészszemlén, nem esett át az egészségügyi szűréseken.

Nekem yorkim van, szaporítótól. Édes pofa, imádom, csak épp a duplája a normál méretnek...márpedig a fajták standardje azért van, hogy annak megfeleljen.

A törzskönyves kutyákat elviszik tenyészszemlére, mielőtt tenyésztésbe vonják őket, hogy ott megállapítsák, hogy a külső és belső tulajdonságok alapján valóban megfelel e. Nyilván egy westinél a szőrminőséget is nézik.


Kicsit kifordítva, ez kb. olyan, mintha Te ki akarnál menni Svájcba, és ott azt mondanád, hogy bár papírjaid nincsenek (születési anyakönyvi kivonat, személyi ig.) de Te svájci vagy, ezért letelepednél. Iratok nélkül nem tudod bizonyítani a származásodat, mondani meg bármit lehet.

2012. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!