Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász mikortól őrzi a...

Németjuhász mikortól őrzi a házat komolyabban?

Figyelt kérdés

Úgy értem hány hónapos kortól?

10 hónapos kortól kb?


2012. máj. 10. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyénk már 7 hónapos korától kezdve.
2012. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ: mennyire territoriális, mennyi külső inger éri ( mármint a házon/ kerten kívülről), mennyire jó a falkaszellem, tudja-e hogy ki a falkavezér, játszik-e mindenkivel a családban. A játék szorosabbá fűzi a kapcsolatot a falkatagok között és így megvédendőnek tekinti azt. De csak ő kezdeményezze a játékot, mert mindig az alacsonyabb rangú hív játékra, a falkavezér szinte soha, csak ha el akar érni valamit vele (pl sport, vagy nyomkeresés). A miénk kb egy évesen kezdte megugatni a kinti világot, de csak mert az előző gazdái nem foglalkoztak vele túl sokat.
2012. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 5 hónapos, és néha már ugat a kerítésnél, meg fut a kocsik után, kerítésen belül. De ez még csak a kezdeti próbálkozás, szerintem. :) Ez még olyan játékos dolog nála.
2012. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mit értesz az alatt, hogy komolyabban? szerintem minden kutya ugat a saját területén, és ez még nem jelenti azt, hogy nem engedne be idegeneket.
2012. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most nagyon csodálkozom, az én nj-m 3 hós korában már simán ugatott, ha idegent látott. Ez azóta csak erősödik, most lesz 4. Amúgy munkavonalas, ez is számít.
2012. máj. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én németjuhászom is most lett 4 hónapos, és a szomszédunkat áthívtuk, de neki van kulcsa hozzánk, és a feljárónál a lépcsőnél megharapta, és ugatott iS.


Persze semmilyen komoly harapás nem történt, de azért kicsit vérzett. Ugatni még nem ugat, de ha bejön valaki akkor párat ugat, majd a kedvétől függően engedi fel a lépcsőn vagy sem.


Én nem vagyok híve a kutya ovinak, hogy leszen szocializált, mert Pesten a sok ember és kutya mellett elengedhetetlen. De például városban, faluban ahol nap mint nap betörnek, vagy megölnek valakit, nem lehet engedni, hogy a kutya barátságos legyen. Erre fele igenis az kell, hogy megtámadjon bárkit, ha be akar jönni.


De ezzel nem kell kötözködni, ez az én véleményem.

2012. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szia,köszi

a kutyaovi nem arravaló hogy mással barátságosak legyenek csak hogy ha például más kutya megy vele szembe ne támadja meg normáis embert ha például sétáltatod és csak sétál melletted valaki ne támadja meg csak úgy

a házat ugyanúgy fogja őrizni csak kinnt a területén kívül nem harapja meg az oylan embert akinek nincs rá oka...

2012. máj. 18. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!