Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi terápia kutyának?

Mudi terápia kutyának?

Figyelt kérdés

A mudi a kedvenc kutyám. Számomra tökéletes kutya. Egy álom számomra, nagy rajongója vagyok a fajtának úgy, hogy még soha nem volt ilyen kutyám :(.

Most szeretnék egyet csak az a harci helyzet, hogy terápiázok kutyákkal. (beteg gyerekekhez megyünk) Azt hallottam, hogy erre viszont nem jó a mudi mert terelő kutya. Ez igaz?

Bár én nem csak terápiázok hanem frizbi agility engedelmesség nyomkövetés -ekkel is foglalkozom még nekem nincs saját verseny kutyám de remélhetőleg lesz majd :)

Szeretnék egy mudit terápiára meg sportkutyának. Megfelelne számomra a mudi?


2012. máj. 12. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem megfelelő lenne,egy mudiból is ugyanúgy lehet terápiás kutya ahogyan pl. egy amstaffból,szóval ha megfelelően le van mozgatva és elég határozott vagy akkor nem lesz semmi gond és egy jólnevelt,okos kutyád lesz.
2012. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a kedvenc fajtám a mudi. :) Lehet, hogy le fognak pontozni de szerintem a mudi nem erre való. Biztos, hogy vannak olyan egyedek akik beválnak, főleg hogy vallom: egy mudi bármit képes megtanulni (az enyém pl szánt is tud húzni)

amiért szerintem nem válna be a többség:

- egygazdás, kedvesnek és szocializáltnak lenni emberekkel (bár sok rosszul nevelt mudi még arra sem képes) nagyon más, mint szütfogadni mindenkinek, nem félteni az ételét, elviselni a beteg gyerekek nyúzását

- nagyon mozgásigényes. Hiperaktív. Úgy gondolom ez olyan munka ahol nagyon óvatosnak kell lenni. Nekem pl a 11 éves mudim mai napig olyan hogy maga elé sem néz csak száguldozik. Persze le lehet róla nevelni, de szerintem ők így érzik jól magukat.

-tudtommal egy a munka nagyon stresszes és megviseli a kutyát. A mudi rettentően érzékeny fajta.

-a mudi nem az a fajta aki szereti a dolgokat ezerszer elismételni nyugodtan.


Szóval szerintem biztos van olyan mudi aki tökéletesen megfelelne. Én mégsem ajánlom nyugodt szívvel, mert minden kutyát használjunk arra amiben a legjobb. :)

2012. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy rakás terelőkutyával terápiáznak, nem az a baj a mudival. Egyszerűen a legtöbb mudinak nem olyan a temperamentuma, hogy alkalmas legyen ilyenekre, de persze ki lehet fogni olyan egyedet, ami jó ilyen célra, csak jól meg kell válogatni.

Azt mondjuk szerintem felejtsd el, hogy egyszerre legyen tökéletes sportkutya és nyerje a versenyeket, és ezzel párhuzamosan terápiázzon is. Elég különböző jellem szükséges a kettőhöz, és bár biztos van néhány egyed, aki mindkettőben irtó jó tud lenni egyszerre, inkább döntsd el jó előre, hogy melyik a fontosabb.

Én azt javaslom, hogy mindenképpen beszélgess tenyésztőkkel magáról a fajtáról is, meg arról is, hogy szerintük mennyire lenne alkalmas terápiázni egy-egy nyugodtabb mudi.

2012. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mudi egygazdás, idegenekkel tartózkodó fajta, terápiára nem kimondottan alkalmasak, ahol mindenkivel le kell pacsizni. Én a helyedben más fajtát választanék, ha kifejezetten terápiás kutyának szeretnéd, persze nem kizárt, hogy mudiból is akad megfelelő temperamentumú kutya, de ők alapvetően nem ilyenek.
2012. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek olyat, aki ezt próbálta a mudijával, de nem sikerült, elért egy korba, aztán elkezdett tartózkodó lenni az idegenekkel. Egy másik egyed viszont bevált rá. Mudik közt is akadnak olyanok, akik nem épp egygazdásak, és csak akkor pörgősek, mikor sport van, de az lenne a legjobb, ha erre a célra nem kölyökben, hanem növendékben gondolkoznál. Egy mudi is lehet jó terápiás kutya, de nem minden egyedből, és emellett jól le kell fárasztani őket. Én a helyedben e célból felhívnám a fajtamentőket, hogy ajánljanak tenyésztőt, mert nagyjából tudják, ilyen célra kinél találhatsz. Nagyon kedvesek és segítőkészek.
2012. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!