Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan kutyát mikortól lehet...

Egy kan kutyát mikortól lehet fedeztetni? Hány éves korától?

Figyelt kérdés
Van egy labradorom, most május 19-én lesz 1éves. De szomszéd már szeretné, hogy legyen valami az ő labrador szukájával... még nem tudom, hogy elég érett-e rá.

2012. máj. 12. 15:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi válaszokat.


18:11 A teljes egészséget azon értettem, mert elvittem egy teljes kivizsgálásra, és nem volt semmi baj, minden rendben van vele. A chipet azért írtam, hogy ne, hogy azt higgyék, hogy csak a pénzért csinálnám/nánk a kutyákat.


18:58 A szukát ha jól tudom 2hét múlva viszi szűrésre a gazdija. A leendő gazdik anyagi hátterével nincs gond, 6 jelentkező van eddig a kiskutyákra, ebből 4-et ismerek, és láttam, hogy hogyan élnek.

2012. máj. 12. 19:33
 12/16 anonim ***** válasza:
9%

Igazán és neked mit jelent a teljes kivizsgálás, lázat mért a doki meghallgatta a szívverését, megnézte a heréit stb, mert ezt az én dokim mindegy egyes oltás, féreghajtás stb előtt megcsinálja...

Szűrve van a kutyád, könyök csípő diszpláziára, CEA-re? Ha igen milyen eredménnyel? Vagy azt se tudod mik ezek a komoly örökletes genetikai betegségek? Mert kétlem hogy nem csináltattad meg mert nem kevés pénzbe kerül.

Tenyésztésre javasolt a kutyád, ha igen akkor azt milyen eredménnyel, bár kétlem, mert ahhoz képesség meg munkavizsga is kellene...

A szuka gazdája tudja, hogy mi a teendő a szülés alatt, mit kell tenni, mi lesz, vagy majd ide kiírja a kétségbeesett kérdést hogy most mit kell tenni?


Amúgy ez a chipes szöveg még mindig szánalmas, mivel törvényileg kötelező!!!! Szóval ha eladod vagy ajándékozod a kutyát is kell hogy legyen neki.


Meg még mindig érdekel, hogy a retriver fajtamentőknél megnézted mennyi olyan kutya keres gazdát, "akinek már megvolt a gazdája"...


Mert ha nem pénzért akkor mi a francért csinálnátok kiskutyákat? Mert aki ezt lelkiismeretesen csinálja annak nem marad haszna rajta!


18:11-es válaszoló voltam....

2012. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

Elnézést hogy közbeszólok!!

De egy kan kutyát nem lehet fedeztetni, csak kan kutyával lehet fedeztetni!!! Megnézném azért, hogy hogyan fedeztetsz egy kan kutyát!!!!

És az előttem lévőekkel megegyezik a véleményem! Tisztában vagytok azzal, hogy egy ilyen nagyobb méretű kutya felnevelése a gazdához kerülésig 200-250ezer forint??

2012. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%
Kicsit szenvedélyesek az előttem válaszolók :). egy évvel ezelőtt én is szaporítóktól hoztam el két kutyát tudatlanul. azóta kikupálódtam és tudom,hogy hiba volt. az egyik kiskutyát 10 000Ft-ért hoztam el, 2 héttel késöbb a szombathelyi állatkórházban találtam magam és a műtét, az utókezelések, minden cakkumpakk 100 00
2012. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
folyr: (véletlenül küldtem el)minden 100 000 Ft volt (ebből már tenyésztőtől is lehettett volna kutyát hozni)természetesen imádjuk a kutyáinkat és a másik kutyát is így hoztuk el, hogy egy kórházban hagyta egy szaporató, csak elfelejtett értejönni, majd mi hazavittük. azóta nem telik el nap, hogy a kuytás témákban ne néznénk bele...biztos vagyok abban, hogy te és a szomszédod nem akartok rosszat, de tényleg hagyni kéne nektek ezt a pároztatási dolgot. nézz be néhány menhelyre, hogy hány kutya van és milyen könyörgő szemmel tudnak nézni...azoknak keressetek gazdit, ne újabb kiskutyákat vigyetek oda. ha mát nem leeht titekt lebeszélni erről, akkor pedig legalább ne kérjetek érte pénzt...mert az nagyon gáz....
2012. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
11:12 Köszönöm a válaszodat. Megfogom gondolni ezt az egészet.
2012. máj. 13. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!