Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire lehet tartós és...

Ez mennyire lehet tartós és jó nyírógép?

Figyelt kérdés

7 hónapos havanese kutyámnak kellene. Mennyire nehéz egyáltalán levágni egy kutya szőrét géppel? Ollóval már vágtam neki, de nyárára rövidebbre szeretném.


[link]


2012. máj. 13. 11:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja az lemradt, hogy valószínűleg először kozmetikussal fogom csináltatni, hogy megnézzem, hogy kell, de utána már én csinálnám.
2012. máj. 13. 12:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha rám hallgatsz:

1. nem rendeled meg, egy jó nyírógép 20-30 felett kezdődik

2. Otthon nem fogod tudni szépen megnyírni,én kutyakozmetikus vagyok de nem olyan egyszerű mint géppel mnodjuk egy férfi hajat megnyírni. Nagyon sok fogás kell hozzá,plusz egyenletesen meg tudd nyírni ahhoz meg tapasztalat. Az hogy ellesed kozmetikustól otthon még nem fog menni! Ez olyan hogy én is lestem fodrásztól hogy hogy csinálja meg a hajam úgy,de otthon sose sikerül pont olyanra:)

Ha már ilyen kutyát vettél ami szőrápolásba igényes akkor szánd rá magad hogy folyamatosan viszed kozmetikushoz hogy szép ápolt legyen:)

Amúgy 3 fázisból áll a nyírásuk: Első az előnyírás,utána fürdetés-szárítás majd utónyírás. De nem elég ehhez gép kellenek még különböző ollók is hisz a lábát is meg kell nyírni a tappancsát,plusz a fején kialakítani a szőrt,füléhez meg szintén otthon veszélyes hozzányúlni mert könnyen belevághatsz,vékony fülük van


De ezek csak tanácsok,te tudod megfogadod -e :)

2012. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Húh, köszönöm!:) Azt hittem egyszerű megnyírni, de akkor inkább profikra bízom!:)
2012. máj. 13. 12:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig 2 kozmetikusnál voltam, de mindkettő bénán nyírta meg, plusz az egyik után korpás lett a kutyám.:( Esetleg jó kozmetikust tudnátok ajánlani Pesten? XI. kerben, Gazdagréten lakunk.
2012. máj. 13. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt nyírót felejtsd el, kvittasgirl jól írta, egy nyíró 30nál kezdődik, és akkor még nincs hozzá fej. És biza nem egy fej kell.

Pl hónaljat, nemiszerv és végbélnyílás környékét 2mm-es fejjel nyírjuk, a testet pedig attól függ, sokszor csak ollóval dolgozunk. Nem olyan egyszerű, mint hinnéd. Én 4 hónapja nyírok hetente vagy 20 kutyát és még mindig nem 100%-os, még mindig vannak kissebb hibáim.



Ja, a korpáról nem feltétlenül a kozmetikus tehet!

2012. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az orvossal minden mást kizártunk és mivel csak a kozmetikus után volt korpás, eléggé biztos, hogy miatta volt. A következő fürdetésnél el is tűnt.


Azért jó, hogy megkérdeztem, legalább leteszek arról, hogy itthon csináljam.:) Köszönöm a válaszaitokat!

2012. máj. 13. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!