Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiltix tényleg jó? Kullancs...

A kiltix tényleg jó? Kullancs ellen is hatékony? Könnyen szakad? (pl. kutyák egymással ha játszanak. )

Figyelt kérdés

(Az advantix nagyon nem vált be, ma 13(!!!!) kullancsot szedtem ki a kutyáimból.)

A Frontline nem rossz, de havi ~10.000 a 4 kutyára durva...

(Nem azért, mert nem szívesen költök a kutyáimra, félreértés ne essék! Csak ennyire nem állok jól...)

De valami történhetett, mert tavaly 1 adag Frontline-nal átvészeltük az egész nyarat, és összesen találtam kb. 10 kullancsot...


Most meg minden nap 5-10 van bennük, pedig még csak msot jár le az 1 hónap!:S

Ti is tapasztaltatok ilyesmit?


Na nem szaporítom a szót...:)

Köszönet a válaszolóknak!:)


2012. máj. 13. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már 16 éve használom sikerrel a kiltixet, de hosszú szőrű kutyákhoz ez sem elég, még kell pl. neostomosan fölé. De az megfizethető. :)
2012. máj. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szupi, köszönöm!:D

Akkor ma beszerzőkörút lesz!:):)

2012. máj. 14. 07:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiltixnek ugyanaz a hatóanyaga, mint az Advantixnak! Ezt biztosra tudom, mert mi is Advantixot használtunk (az én kutyusom érzékeny lett rá, ezért váltottunk), nézegettem a nyakörvek összetevőit és egyezik! Tehát ha az Advantix nem vált be a ti területeteken, nagy valószínűséggel a Kiltix sem fog, mivel ahogy írtam, ugyanaz a hatóanyag.

Scaliborban és a Forestoban ha jól tudom teljesen más, Scaliborban egész biztos!

2012. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha egymással játszanak akkor ne!!!!! nekem is így szakadt el 1 nyáron 2!!!!! a scalibor nyakörv a nyerő nekem és még szaga sincsen és vízálló!
2012. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem a kiltix nem valt be,ugyanolyan helyzetben voltam mint te.inkabb probalkozz massal.ill spot on egyszerre nyakorvel
2012. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a kiltix volt eddig az egyetlen, ami bevált, bár az advatixot nem próbáltam!

Frontline, Stronghold mellett mindig volt benne kullancs. Annyi, hogy az enyém rendszeresen fürdik a patakban, akkor leveszem róla, mert a káros a vízre és a nyakörvnek sem jó.


Nem tudom mekkora kutyád van, de sok mindenkinek alternatív módszerként egy-egy gerezd fokhagyma a kutyatápba. Nem jó a féreghajtásra és hasonló baromságokra amiket terjesztenek róla, de negatív mellékhatása nincs (nyilván nem öt kilót kell megetetni vele) viszont hatékony.

2012. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még valami. Sok ismerősöm a nyakörv/spot on mellett Neostomosannal fújja be a kutyusát 2-3 naponta, ez egy pici ampulla, 1 liter vízben kell feloldani, pár száz forint. Erről eddig csak jókat hallottam (+ én a nyuszimnál használom, ha kint van a szabadban és még egyszer sem volt benne kullancs).


Mi a helyzet amúgy, vettetek már nyakörvet?

2012. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!