Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítást hogy javasolnát...

Ivartalanítást hogy javasolnátok nekünk?

Figyelt kérdés
két kiskutyánk 3 (szuka) és 6 (kan)hónapos németjuhi. a kannak 2 hónapos korában már át kellett esnie sajnos egy műtéten (vékonybél elzáródás), ezért én nem igazán szeretném még egynek kitenni. Mit gondoltok arról, ha csak a szukát ivartalanítanánk? mennyire viseli ez meg a szuka kutyákat? (kevésbé fényes szőr, lustaság?)sokan mondták, hogy egyszer mindenképp ajánlatos, hogy elljen(?). (állatorvost is kérdeztem, de szándékos nem írom le) személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi. ha az egyik ivartalanított a másik nem, az milyen problémákhoz vezethet?tapasztalat? (nem tervezünk szaporításba fogni, van már 15 csirke, 6 kacsa, 1 macska, 12 nyúl, szóval épp elég állat és velük való munka már a háznál....)a ház és az állatok őrzését, ugyanolyan lelkesen végzik egy ilyen műtét után az ilyen kutyák? (normális válaszokat írjatok légyszíves)
2012. máj. 15. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha a szuka ivartalanítva van, akkor az elég, viszont arról gondoskodjatok, hogy a kan ne tudjon szökni és akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Egyébként megjegyzésként, hogy a kan ivartalanítása csak egy kis beavatkozás, ha csak tényleg az a gond, hogy már egyszer volt műtve. Nem hiszem, hogy túl nagy érvágás lenne neki, ráadásul nektek sokkal könnyebb lenne úgy, mivel nem bolondítaná meg a tüzelő szuka aki a szomszédban van.


Szuka az ivartalanítás után szerintem nem lesz lustább. Legalábbis az enyém nem lett, szép, izmos, sportkutya. Imád futni és dolgozni még mindig.


Én a tüzelés előtti ivartalanítás híve vagyok, és ha neten utána olvasol, akkor alátámasztott tény, hogy a korán ivartalanított szukáknál sokkal sokkal ritkább a rák kialakulása, meg egy csomó betegségtől is megóvod így.

Az hogy a szukának egyszer ellenie kell tévhit, falusi téveszme. A régebbi állatorvosok meg vannak róla győződve (bár remélhetőleg belőlük már nem sok praktizál), de ez totálisan téves látásmód. Vannak így is elegen a menhelyeken, szóval ne higyj a begyöpösödött felfogású embereknek.

2012. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha csak az egyiket ivartalaníttatnátok, akkor inkább a kant. Sokkal kisebb utána a heg és a kockázat szinte nullán van, míg egy szukánál bonyolultabb (nem mellesleg jóval drágább) az eljárás. De még jobb lenne mindkét kutyát.

Az, hogy egyszer ellenie kell, badarság, régi mende-monda, mint a havasi yeti.

2012. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szukát műtötték volna, akkor azt mondom, igazad van. De a kannak nem vágják fel a hasát, tehát az altatáson kívül nem sok köze lesz az előző műtéthez. Én mindkettőt ivartalanítanám a helyedben. Ha nem vagytok profi kutyások, akkor csak gondot okoz amikor szaporodási időszak van.

Nem kell nekik egyszer sem kiskutyát csinálni, ez csak egy tévhit. Nekem van ivartalanított szukám, és semmiben sem változott meg. Ha előtte aktív volt, akkor most is az, ha előtte őrzött akkor most is.

2012. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Viszont én jobban támogatom az ivarérés utána ivartalanítást, mert elvileg akkor kevesebb az esélye, hogy megváltozik a kutya jelleme.
2012. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat (továbbiakat is örömmel várok); én is úgy gondoltam, hogy úgy fer, ha az egyiket akkor a másikat is:) (tudom, nem "fer" kérdés ez....)

ha már ivartalanítjuk őket, akkor egyszerre szeretnénk őket, akkor egy-két napra lábadozónak nyilvánítjuk az egyik üres szobát számukra....úgy veszem észre a kant lassan lehetne, de a szuki még kicsi...3 hónap múlva (akkor lesznek 6 és 9 hónaposak)nem túl korai?

2012. máj. 15. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Érdemes mindkettőt ivartalaníttatni. Azért is, mert a kannal nem fogtok bírni hamarosan ez ügyben+ne szökjön... Nála ez nem is igazán számít műtétnek, meg sem kottyan neki. A szukánál nagy műtét, de nagyon komoly betegségektől megóvja őt az ivartalanítás. Az „egyszer ellenie kell” egy bazi nagy baromság. Szerintem leginkább azért mondják ezt a dokik, mert abból nagy lóvé esik le nekik. Én nem járnék olyan dokihoz, aki ilyeneket mond. A szuka is hamar túlesik rajta, nagyon jól viselik a kutyák az ilyen műtéteket is. Nálunk másnapra mindkettő sorakozott a hosszú sétára. Ők könnyebben veszik sokkal, mint mi! :-)))
2012. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem túl korai, sőt. Pont a legideálisabb korban vannak hozzá. Annyi következménnyel számolhatsz, hogy egy picit magasabbra nőnek ivaros társaiknál.
2012. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem korai 6 és 9 hónaposan!
2012. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ideális 6 és 9 hónaposan. :)
2012. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm munkdenkinek a válaszokat, a megerősítéseket és a javaslatokat.
2012. máj. 16. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!