Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdiképzés, túlaggódás?

Gazdiképzés, túlaggódás?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: Nagyon rég óta szeretnék kutyát (több,mint egy éve nézegetek aktívan), utána olvastam a legtöbb szakkönyvnek,kutyasuttogónak,táplálkozástannak, tehát mondhatom sok mindent megtettem,hogy tájékozott legyek,de egyszerűen nem megy. Megtetszett nemrég egy menhelyi kutya (szerelem első látásra),de nem bírom magam rávenni az örökbefogadásra..

Mi van ha nem leszek jó "szülő"?? Honnan tudjam,hogy biztosítani tudom a következő 15évét? Félek az elkötelezettségtől,félek attól,hogy nem lennék elég jó.. Lovam van,de az más..Ráadásul 1-2 kérdésben olvasom,hogy van aki ráun a kutyájára!!

Nektek,nem volt soha a gazdisággal kapcsolatban dilemmátok??



#dilemma #gazdiképzés
2012. máj. 17. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan fogadd örökbe nagyon is jó gazdija lennél már az aggódásodon látszik.
2012. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én kisgyerekkorom óta kutyával nőttem fel,mikor kirepültem családi fészekből akkor is első volt hogy kell egy kutya! Nélkülük úgy érzem nem teljes az életem,lehet ezt most te úgy látod kutyanélkül hogy beteges,de tényleg beteg vagyok ha ennyire rajongok értük:) Akkora szükségem van rkutyára mint egy párkapcsolatra mondjuk,félember lennék kutya nélkül:)

Vidd el menhelyről azt a kutyát és hidd el olyan társad lesz,hogy teljesen elválaszthatatlanok lesztek és jó gazdi leszel! Nem mindenki születik úgy hogy rögtön tudja mit kezdjen egy csecsemővel,de ez ugyanez igaz az első kutyára is! Ösztönösen érezni fogod,ő is kommunikálni fog veled,látod mikor boldog mikor szomorú,nem kell ezen paráznod:)

2012. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha megvannak a körülmények neki, és tudsz rá pénzt szánni (orvos, étel, stb) akkor nyugodtan vedd magadhoz.

minél kevesebb napot legyen a menhelyen.

És foglald le gyorsan, nehogy elvigyék előled.

Mire vársz még?!!!


olyan kiváncsi vagyok, neked milyen tetszik...

2012. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amíg ennyire bizonytalan vagy ne fogadj örökbe kutyát. A kutya tartása teljesen átalakítja az életedet,teljes elköteleződést kíván. Télen, nyáron, esőben, hóban sétálni kell vele, megfelelően foglalkozni, kielégíteni az igényeit és most nem arra gondolok, hogy naponta kapjon enni.

Szóval amíg ennyire bizonytalan vagy, ne tedd meg.

2012. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link] <--- Amúgy Ő lenne az! Köszönöm a bátorításokat sokkal biztosabban vágok bele jövőhéten!

(Van olyan aki nem szeret bele a kis cseresznye szemébe???)

2012. máj. 18. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

jajj kis róóka:D

megzabálom:D

2012. máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez édi bédi!!!!

mindig a lábad alatt lesz.

jó lenne idős ember, aki otthon van vele egész nap.

Ne unatkozzon. kis pörgősnek képzelem


mennyi idős?

2012. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos. De ki mondta hogy ne lenne rá napközben időm?
2012. máj. 28. 14:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!