Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyátok engedi hogy a...

A kutyátok engedi hogy a kajájához nyúljatok ha eszik?

Figyelt kérdés
szóval olvastam egy olyan dolgot hogy ha kutyát tart az ember, mindig éreztetni kell vele hogy te a gazda vagy a "falkavezér" és ez olyan dolgokból is leszűrhető ha pl. épp eszik, bármikor egy szó nélkül el lehet előle venni az ételt. na most a mi kutyánk, bár már kiskorától 9 éve itt van, ilyet sosem engedett...tehát akármilyen jószívű játékos szófogadó, mert tényleg szófogadó kutya is, ha az ételéhez közelítek, morogva jelzi hogy nagyon sürgősen vigyem innen a kezem, ha még közelebb raknám oda is kapna. hiába kis testő kutya. anyum szerint ez hülyeség, mert mindig is úgy tudta szerinte hogy a kutyát nem szabad zavarni mikor eszik, mí más azt mondja hogy na ő akármikor elveszi a kaját előle és nem mordul rá a kutyája. de nem hiszem hogy tényleg nem érezné ezt a domináns dolgot, mert amúgy szót fogad, helyére megy, idejön hozzánk hívásra, szóbval ezek megvannak..
2009. jún. 27. 22:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk pincsink volt és úgy tanítottam kis kora óta,h ha oda nyúlok a kajájához akkor ne kapjon meg. Mivel voltak kis gyerekek a közelbe és nehogy baj legyen belőle. De viszont a tanítással annyira mentem,h egyedül engem nem kapott meg amikor kajcsizott! A csontnál viszont nem tudtam elérni soha se,h azé ne legyen mérges,de ő akkor tudta azt h el kell bújni egy kis sarokban ahol senki nem találja meg és amíg meg nem eszi addig nem jön elő. De viszont a kajás ügyben szerettem,mert ha ott volt a fejem a kajájánál akkor adott egy puszit és kajcsizott tovább :)
2009. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
Igen,de az orrával belenyúl a tányérba és nyomja a föld felé,de nem morog,vagy harap.(németjuhász)
2009. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk egy huskynk van(ill. a szüleimnek),de nagyon szófogadatlan kutya..viszont nekünk családtagoknak bármikor megengedi, hogy elvegyük előle a kaját.

De neki nem is annyira fontos a kaja. Volt úgy, hogy addig nem evett, amíg mi kint voltunk. Hiába raktunk elé akármit.

Szerintem a legtöbb kutya nem szereti, ha a kajájához nyúlnak.

Akár a falkavezér teszi, akár egy egyszerű tag a falkából.

2009. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
a mienk nem volt ilyenre tanítva, szóval lehet hogy a természetes ösztöne maradt meg, hogy nem adja a "zsákmányt" hiába ott adtuk neki az orra előtt egy pár pillanattal ezelőtt
2009. jún. 27. 22:21
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
igen,el is vehetem tőle akkor is csak néz rám és nem érti, hogy miért veszem el tőle=)
2009. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően azt a rituálét kell szem előtt tartani és alapul venni, ahogy egy természetes falkában zajlik. Először az alfa pár eszik a táplálékból, és ha bárki közelít hozzá, azt csúnyán lemorogják, odakapnak stb. Utána ehetnek hierarchikus sorrendben a többiek. De aki már evett ugyanúgy nem zavarja a soron következőt, mint ahogy a feljebbvalót sem. Az akkor már az övé.


Ezzel azt akarom mondani, attól, hogy például én el tudom venni a kutyám elől a kaját, még nem fogom, nem ez a cél. A lényeg, hogy ne nyúljon az ételhez az engedélyem nélkül!! Ez a legfontosabb - szerintem. A falkában ha már engedélyt kapott arra h egyen - attól függetlenül, h ő mondjuk a rangsorban az utolsó -, onnantól az a táplálék az övé; nem fogja hagyni másnak h egyen belőle, más meg tiszteletben tartja, h ő már evett és nem fog az alatta levőjéhez nyúlni. Kölcsönös tisztelet! És nem teljhatalom a kutya ill. a kutya étele fölött - nem ez a falkavezér feladata!

2009. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk beaglénk van,soha nem tanítottuk neki,de simán el lehet venni a kajáját,sőt,ha eszik bármit csinálhatunk vele.(szószoros értelmében)
2009. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
40%
Meg lehet rá tanítani kiskorában, hogyha elveszik az ételt, ne morogjon, de ha ezt nem tette meg a gazdi, jelenesetben te, és a kutya alergiás erre, akkor ne is próbálkozz, még véletlenül sem, mert balesetveszélyes lehet. És különben is, mit szólnál ahhoz, hogyha elvennék előled a kaját csak úgy, miközben eszel?
2009. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem egy falusi szalajtott, másodkézből mentett kutyám van, szerintem életében nem tanították előttünk semmire. A kaját elvehetem tőle bármikor, turkálhatok a szájában, miközben eszik (pl még mikor kerítésen keresztül etettem, reflexből szedegettem a tányérjából a belehullott falevelet, stb). Ezzel sosem volt gond. Mégsem gondolom, hogy falkavezér lennék, előttem megy be az ajtón, húz séta közben, ha nem szólok rá, és felugrál. De dolgozunk az ügyön:)
2009. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapámnak volt egy kutyája, aki evett és közben simogattam és hirtelen megharapott. Pedig a hátát simogattam. A kajája közelébe se mentem.


A mi kutyánk viszont nem harap és nem is morog. Azt csinálok a kajája körül, amit akarok, amikor eszik. Nagyon rendes kis eb. (németjuhász és vizsla keverék)

2009. jún. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!