Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a labrador,...

Mi a véleményetek a labrador, retriever kutyáról?

Figyelt kérdés
tapasztalatok érdekelnének mi a véleményetek erről a kutyáról? egy 14 éves lánynak jó kutya lenne? szeretném majd tanítani is meg minden...
2009. jún. 28. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
2009. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:) 14 voltam amikor a labim hozzám került, és azóta is "szerelmes" vagyok belé:) Számomra Ő a legcsodálatosabb kutya a világon, szavak nélkül is értjük egymást és immár 8 éve a leghűségesebb barátom. Remélem még nagyon soká.
2009. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. válaszokó köszi a válaszodat

1. válaszokó én is olvastam azt a linket

2009. jún. 28. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

Nagyon édik, de sok rossz tulajdonságuk van!!!

Felnőttként is tépnek, szét szednek, kaparnak, kiásnak nagy aknákat!!

ÉS a virágokat szétszedik!!!

Erre kell figyelni

2009. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát az enyémek nem szednek szét semmit:D Szóval nem helyes így álltalánosítani... minden nevelés és foglalkozás kérdése! Bármelyik unatkozó kutya szétszedi a kertet. Egy labival sokat kell foglalkozni, de könnyen tanítható, így az egyik legideálisabb családi kutya. Ahány labit ismertem mind nagyon kedves, szelíd kutya volt. De nagyon oda kell figyelni honnan veszel kiskutyát, sajnos divatos kutya és sokan szaporítják..
2009. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is labim van, és soha, semmit nem szedett szét. Néha elrágcsál egy fenyőtobozt, amit talál a kertben, de az én cuccaim közül soha semmit nem evett meg. Nagyon aranyos, bújós jószág, szereti, ha van mellette valaki, és hihetetlenül gyorsan tanul. Az enyém egy nap alatt szobatiszta lett, egy hét múlva pedig ült, feküdt, és maradt is. Én mindenkinek ajánlom, feltéve, hogy ki tudja elégíteni a szeretetigényét.
2009. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A történetem két éve kezdődött a vidékre való kiköltözéssel. Jó nagy a kert, persze, legyen kutya. Hát honnan is, költözés és házépítés után az ember lányának nem sok zsebpénze marad, így hát keressünk menhelyről kutyát. Ki is néztem anyáékkal egy kulturált menhelyet, körbenéztem a kutyusokat a menhely oldalán, jópárat találtam, ami megfogott. Néhány napra rá indultunk is. Ahogy nézegettük a kenneleket, beszélgettünk a gondozókkal, egyszer csak berohant egy önkéntes ifjú hölgy egy nagy kartondobozzal. '-Az autópálya mellé rakták ki őket, kettő kimászott, és elütötték őket sajnos, a többi ép és egészséges.' Lerakta a menhelyvezető elé a dobozt, ( mi csak figyeltünk), és az némi visítás s nyüszögés után fölborult, és négy tüneményes labradorkölyök mászott elő. Egy zsömleszínű, a többi fekete. Ekkor a húgom fölvisított gyönyörűségében - a hangra a négy fekete kicsi eliszkolt, a zsömleszínű pedig letottyant a fenekére, és gumisünhangján bizonyította házőrző voltát. Ő kellett nekünk. Azóta két év telt el, Luca pedig minden várakozásunkat felülmúlta. Négy hónapos korában biratkoztunk kutyaiskolába, és gyönyörűen fejlődtünk. Letettük a BH vizsgát nagyon jó eredménnyel. Luca nagyon tanulékony, és figyelmes, bár lusta. Ha fáradt vagy melege van, nem lehet belőle kicsikarni sok mindent, de egy kis motiválás vagy hűsítés után letarol mindenkit. Csüng a szememen, figyel, és teljesít. Otthon nagyon nyugodt, de így nyáron, ha este már hűvösebb van, az egész nap lustálkodás után nem lehet lelőni sem. Fut, csóvál, örül, játszik akivel csak tud, házat őriz, cicát kerget, játékot dobál magának. Ezerféle dologra "használható". Lehet vele fegyelmezőzni, agilityzni, és némi hergelés után az őrző-védő is megy neki, bár csak játéknak fogja fel. Télen szánkót, nyáron kiskocsit húzunk, szoktunk 'kommandózni' is. ( Ez úgy megy, hogyha úgy érek haza, hogy egyedül vagyok otthon és esetleg sötét van, akkor kicsitom az ajtót, és elkiáltom magam hogy 'gyerünk nézz körül, keresd az embert!", akkor Luca berohan a házba, körbenézi az emeletet, a garázst, és a földszintet, és ha nem talál bent senkit, akkor kijön, és csóvál. Ha talál bent valakit (pl. apu már alszik otthon, és nem tudtam hogy hazajött), akkor leül mellé, és ugat. Ugyanezt csinálja, ha a cica szökött be. Egyszóval: élő riasztó. Szoktunk még nyomkövetni is, ezt nagyon élvezi és megy is neki.

Összegezve: tökéletes kutya. Ajánlom mindenkinek, és maximálisan mondom, hogy jó lenne neked. Arra tényleg figyelned kell, hogy foglalkozáshiányban ne hagyd, mert unatkozik. A mienk nem hízós, de általában a labik hízásra hajlamosak. Tanítsd, járj el vele suliba, mert nagyon élvezi! Engedd oda más kutyákhoz mindig, ne félj vele, ő nem fog bántani senkit. Vidd el úszni, mert imádják a vizet, Lucát is alig lehet kiszedni a Dunából. Bízd rá magad, ha arra kerül sor, meg fog védeni. Nézz a szemébe, és értsd meg. Egy labradorral (és akármilyen más kutyával) élni nagyszerű, csak meg kellőketérteni, és valamilyen szinten kutyafejjel gondolkozni. Ez nem igaz, hogy rossz tulajdonásgaik is vannak. Minden kutya rág és tép, ha nem foglalkoznak velük eleget. Egy labit is el lehet rontani, de csak akkor, ha nem foglalkozol vele, nem 'mondod' meg neki, hogy mit szabad és mit nem. Ennyi, elég egyszerű.

Sok sikert a kutyázáshoz!

2009. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. jún. 28. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!