Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám összeszoktatni...

Hogyan tudnám összeszoktatni két felnőtt kutyámat egy két hónapos cicával?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt pont most csinálom. Nagyban függ hogy milyen habiusú a kutyád, az enyémek játékossak békések, nem féltékenykednek. Van egy kicsi, ő lakáskutya, de iszonyat hiperaktív, van két felnőtt macskám, és velük elvan (mindenki felnőtt volt amikor megismerkedtek). Behoztam a kezemben volt és adtam nekik kaját, hogy amíg is esznek addig is tudatosuljon bennük, hogy van itt valaki más is (ja a cicám kb 4 hetes találtam). Majd a cicát elengedtem kutyát megfogtam, és hagytam hogy közeledjenek egymáshoz amikor a kutya kicsit bepörgött akkor eltereltem a figyelmét. Csinálltam a cicának egy biztonságos kuckót beraktam oda, hogy had pihenjen, és tudja érezze azt hogy biztonságban van. A kutyát elengedtem, hogy had ismerkedjebn vele, így a cica tuda, hogy védve van bártrabb volt. Ez volt tegnap. Ma már együtt játszanak, mosdatják egymást stb. A kinti nagy kutyának bemutattam (egybként ő találta egy bokor alatt), de velek kicsit tovább fog tartani, mert bár baromi jó indulatú bírka, de nagyon lelkes és 70 kg.

A helyedben külön-külön próbálnám bemutatni a macsekot a kutyáknak. Milyen kutyákról van szó? nem mindegy, mert pl egy vadászkutyának sokkal nehezebb elfogadni egy macskát.

2009. jún. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem vadászkutya, mind a kettő keverék. Jól hangzik ,amit írtál,megpróbálom.Volt egy macskánk,azzal együtt aludtak,de amúgy mindent szétszednek,ami betéved a felségterületükre:((
2009. jún. 28. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!