Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta szobakutyust...

Milyen fajta szobakutyust ajánlotok?

Figyelt kérdés

Melyik lenne a legjobb számomra? Vidéken élek van egy nagy kertünk és 2 kutyánk. Nagyon szeretnénk egy szobakutyus mit tudtok ajánlani. Ezekre gondoltam:

Fehér terrier

Bichon havanese

Bichon bolognese

Bichon frise

Westie

Máltai selyemkutya


Ha tudtok még írjatok. Amúgy olyan kutyus kéne aki bírja a nyüzsgést mert 7-en lakunk a házba de valamikor 10-en és néha többen is vagyunk. Vélemények,tapasztalatok érdekelnek. Előre is köszi.



2012. máj. 21. 16:46
1 2
 1/12 Hannkah ***** válasza:

Szerintem fontos lenne, ha leírnál még néhány szempontot, mert még így is rengeteg kutyafajtát tudnánk felsorolni.

Havanese: Hullik a szőre, önfejű, esetenként agresszív.

Bolognese: Nem hullik a szőre rendszeres ápolás mellett, viszont iszonyatosan nyafis (ha hagyod neki) tanulékony, gyerekbarát.

Máltai: Szintén szőrhullatós kutyus.

Uszkár (toy, törpe, esetleg közép): Intelligens, egyáltalán nem hullik a szőre, nagyon alkalmazkodó, gyerekbarát, mozgékony kutyus, viszont rendszeres nyírást igényel a bundája.


Válassz kedvedre! :)

Amúgy igazából minden kutyát úgy és arra tanítasz meg amire akarsz, bár vannak önfejű, buta és lusta kutyák is. :):)

2012. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem Máltaim van.:) Imádom,és ha rövidre van nyírva a szőre nincs vele gond sem.:)
2012. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

olyan kutyust szeretnék ami bírja ha sokan vannak, ha simogatják, játszanak vele, szeret játszani futkozni

nem ugat egész nap(tudom a kutya ugat)megállás nélkül

jól el van kis helyen de szeret sétálni, tanulékony legyen, jól kijöjjön más kutyákkal

2012. máj. 21. 18:10
 4/12 anonim válasza:
Bolognese. Nem hullik a szőre, nincs kutyaszaga, imád játszani, szereti ha vannak körülötte, ha nem akarsz foglalkozni vele, nyugodtan el van, nem zavar. Nekem Bolognésém van. Nem hittem volna, hogy ennyire komfortos kutya.
2012. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Örökbe fogadásra nem gondoltál?

Nekünk 2 van pincsi keverék, imádják a nyüzsgést, okosak, de ha elmegyünk dolgozni elvannak szép csendben. Egyik most lesz 2 éves, másik 9 hónapos, szukák.

Én ha ilyen jó gazdi vagy, hogy már van 2 és még szeretnél, adnék egy esélyt egy szegény kis menhelyi vagy ideiglenes befogadónál dekkoló kiskutyának. Szonja és Lizi is ilyen volt. Mutatok róluk képet, hátha kedvet kapsz. :)

[link]

2012. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok ismét. Szóval ő utánuk azért kell porszívózni mert a selymes szőr mindenütt ott van.

De van uszkár fajtamentő egyesület, és tudjuk hogy az uszkár sem hullajtja a szőrét mint a bichon!

2012. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

www.allatmania.hu minden kutya fajta van és annak jellemzői nekem


Yorkshire terrierem volt csak az anyám nem viselte el a szagát

2012. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó. Nem viselte el a szagát? Nem hiszem hogy ha tisztán van tartva, gondozva egy kutya, akkor az büdös....

Nekünk 2 van és nincs bűz a lakásban. Max ha pukizik egyik, de azt meg emberek is szoktak.

2012. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem bichon frisém van, és csak ajánlani tudom! Szerintem a terrier nem feltétlen lenne jó olyan kis otthon lustizós kutyának, és állítólag a bichonok is könnyen önfejűek lesznek, de ennek ellenére nekem ő az első kutyusom, könnyen tanul, egész nap otthon alszik, de ha kiviszem a parkba, imád futkosni :) bár kicsit ugatós, de erről le lehet szoktatni, minden nevelés kérdése. És én úgy tudtam, egyik bichon se szőrhullatós, nem lesznek nagyon allergiás tünetek :) A westie nagyon mozgékony, igazi kis vadász, az is inkább a sok mozgáshoz illik (szerintem). A máltait is tudnám ajánlani, bár én csak egy sicu-máltai keveréket ismerek, de nagyon édes, okos, jó kiskutya :) Szerintem hasonló fajtákat néztél ki, itt már főképp a pénztárcán és a szimpátián múlik a dolog :)
2012. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 S.Money ***** válasza:
Bolognes! Nekünk is ilyen van, s nagyon jó fej kiskutya. Bírja a nyüzsit is (nekünk is nagy a család), de ha kell elücsörög naphosszat is. Most is ül a lábamnál. Nagyon praktikus kis kutya, de a szőrével foglalkozni kell, erre gondolj ha ezt választod.
2012. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!