Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legjobb családi kutyák?

Melyek a legjobb családi kutyák?

Figyelt kérdés

Kerestem már neten is a választ erre, de több helyen láttam, hogy vizsla áll a 3. helyen a felsorolásban és azzal nem igazán értek egyet. Nem azért, mert nem szeretné a gyerekeket (ezt nem is tudom mennyire igaz), hanem mert egy vadász kutyát nem igazán tudok elképzelni gyerekek mellé. Lehet ez az én hiányosságom, de kíváncsi lennék, hogy ki hogy gondolja.


Egyelőre nincs gyerekünk, de úgy tervezzük, hogy családi házba költözünk és 3 gyerekünk lesz. Eddig úgy gondoltuk, hogy a golden retriever a tökéletes kutya, de olyan sokan írták/mondták, hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni (nehéz lemozgatni), hogy elbizonytalanodtam. Ne értsetek félre, most is van egy havanese kutyánk és természetes, hogy egy kutyával foglalkozni kell, de ha NEHÉZ lemozgatni akkor a gyerekek mellett nem tudom, hogy ez mennyire lesz kivitelezhető. Szóval ti milyen fajtát ajánlanátok ilyen körülmények közé?


2012. máj. 22. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen kutyát szeretsz, ha jól neveled és törődsz vele. A tacskó is vadászkutya pl. ez nem érv, a vizsla pedig egy barátságos, kedves kutya, rövidszőrű is, gondozásával nincs sok baj és nagyon ragaszkodó. Sem a kutyatartás, sem a gyerekvállalás nem függ össze ennyiben, ennyire. Nem elemezd túl a dolgot.
2012. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
azt nem írtad hogy kistestűt/közepes vagy nagytestűt szeretnél? Kertit vagy benti kutyát? mennyit tudnád baba mellett majd sétáltatni vagy a párod mennyit tudná?
2012. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Végülis a mérete mindegy, de eddig nagy testű kutyában gondolkodtunk. Főleg kerti kutya lenne, de úgy tervezzük, hogy lenne egy télikert, ahova bármikor bejöhetne. Az még számomra is rejtély, hogy egy baba mellett mennyi időm lesz, de szerintem 2 órát biztosan tudnánk naponta sétálni. Azt is tervezzük, hogy azért néha-néha eljárnánk kirándulni is, ahova természetesen a kutya is jönne velünk. Remélhetőleg akkor még meglesz a mostani kutyánk is, de ha ő meghalna addigra, akkor szeretnénk egy menhelyi kutyust is örökbefogadni, de ott biztosan segítenek a választásban.:) Mivel a havanese kutyusunk szőre elég sok ápolást igényel, nem szeretnénk még egy ilyen igényes szőrű kutyát, mert arra már biztosan nem jutna idő.:) Azt hiszem kb ennyi.:)
2012. máj. 22. 11:02
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

boxer nem tetszik? Tökéletes kutyák,egész életükben kölykök maradnak és szeretik a gyerekeket is nagyon!! De arra készülj fel mindig a közeletekben akar lenni,úgyhogy ezt a fajtát úgy ajánlom hogy ha bejárása lenne a lakásba!

Bernáthegyi is ilyen,védelmező mackó, amilyen óriás akkora szeretet is lapul meg benne a családtagok iránt,gyerekeket különösen szereti!

Terriereket nem javaslom mert ők csípkedhetik a gyerkeket,hiszen terelgetni akarná őket!

Vadászkutyáknak meg rengeteg mozgás kéne ami gyerek mellett nem biztos sikerülne!

2012. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Bullmasztiff, imádja a gyerekeket, a családját, él-hal értük, emelett nincs nagy mozgásigénye sem. Örző-védő fajta, tehát a házat is őrzi.

[link]

2012. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Én is a boxerre teszem le a voksomat! :)


Egyébként nem a fajtától függ, hanem az egyed személyiségétől, és attól, hogy ti mennyit, hogyan, milyen minőségben nevelitek/foglalkoztok vele! :)


Minden fajtában van ilyen és olyan kutya is, mint ahogy mi emberek is a bőrünk színétől függetlenül mások és mások vagyunk. Van egy nagy általánosság rólunk is a bőrünk alapján, de megvannak a kivételek is jócskán. :)

2012. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkozom, hogy a boxert mondjátok sokan. Igen, ők valóban nagyon jó családi kutyák, de a mozgásigénye a goldiéval vetekszik, sőt szerintem nagyobb, sokkal pörgősebb. A kérdezőnek ez pedig sok lenne.
2012. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A boxer nekem nagyon tetszik, de valahogy sosem gondoltam rá, mint családi kutyára. Nem túl heves egy kicsi gyerek mellé? Olyan fajtát nem szeretnék, ami elsodorja, vagy fellökheti a gyereket. A bernáthegyi is eszembe jutott már meg az újfunlandira gondoltam még. Azt is olvastam, hogy a leonbergi is beválhat gyerek mellett.:)


A bullmasztif nem tudom miért nem jutott eszembe, pedig tényleg azok is nagyon helyes kutyusok.:) Lehet vele kirándulni is egyébként? Hogy bírja?


Úgy látom akkor lesz min gondolkodni!:) Egyébként a goldenről sem tettem még le teljesen. Tényleg olyan nehéz lefárasztani őket?:)

2012. máj. 22. 11:54
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, hogy mennyi idő alatt fárad le, leginkább a foglalkozás minőségétől.

Épp írtam valamelyik nap, hogy a kutyaoviban, ahova jártunk, az oktatónknak borderei vannak, napi 2,5-3 órát ajánlott őket mozgatni, hogy ki legyen elégítve a mozgásigényük. Az oktatónk 1,5 óra alatt lefárasztja őket szellemileg és fizikailag is.

Barátnőmnek labija van, szintén ugyanez a helyzet, 1 óra séta-tanulás után úgy egyből beveri a szunyát :)


Én még túrázni nem voltam a bullmacimmal, de mi visszük magunkkal mindenhova, tényleg igazi családi kutya nálunk :) Ismerősömék (szintén bullmacijuk van), ők voltak már vele túrázni is, jól bírta :)

2012. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

kérdező,boxeres kérdésedre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__267769-szeret..


persze gyereket nem hagyunk felügyelet nélkül kutyával ez igaz:)) Semmilyennel!

2012. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!