Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beltenyésztettségi együttható...

Beltenyésztettségi együttható számítása hol lehetséges?

Figyelt kérdés
Olyan oldalt keresek, ahová ha feltöltöm a szülők törzskönyvi adatait, akkor kiszámolja a születendő kölykök beltenyésztettségi együtthatóját? Létezik ilyen oldal? Ha igen, hol? Ki használt már ilyet? Mire kell figyelni? Külföldi tenyésztőknél szokás, hogy feltöltik az oldalukra a várható alom virtuális törzskönyvét, és ott mindig szerepel a beltenyésztettségi együttható. Magyarországon csak mudiknál hallottam ilyesmiről.

2012. máj. 22. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
nem hallottam még ilyen oldalról, de te is megtudod nézni ha ismered a felmenőket...
2012. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok: fogj egy papírt meg egy tollat és kezd el kiszámolni ki kinek a kije pl anya kutya :

Buksi

cherry<

Lujza stb...

2012. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amit találtam képletet hozzá, az elég bonyolultnak tűnt. De ha Te meg tudod mondani, hogy pontosan hogy tudok %-os eredményt számolni, akkor azért nagyon hálás lennék. Azt hallottam, hogy 15% alatt még elfogadható....tudtok erről esetleg valamit. Rokontenyésztés lenne a következő párosításom, de elég tanácstalan vagyok ez ügyben.
2012. máj. 31. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Facebook-on az "Óvjuk meg a MEOE-t!!!" csoportnak nem vagy tagja? Ott az emberek 90%-a tenyésztő, ott szerintem fognak tudni segíteni, ha kiírod ezt a kérdésed, bár nem teljesen fog témába vágni, de szerintem egy próbát megér!
2012. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen kutyád van, de a goldenesek és spánielesek használnak egy oldalt, ahol száz évekig visszakövethetőek akár képpel is a kutya felmenői, ott van ilyesmi, hogy hány % van adott kutyában egyes régi kutyákból.

COI

www.k9data.com

2012. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tapasztalt tenyésztőket kérdezek, hogy azt esetleg meg tudjátok nekem mondani, hogy mi az a %-os szám, ami még elfogadható? Azt olvastam, hogy 10-20% között még tolerálható, de gyakorlati tapasztalatra lenne szükségem...mi a véleményetek? Mindenki véleményére, tapasztalatára, hozzászólására kíváncsi vagyok ez ügyben, mert annyira még nem nagyon foglalkoznak ezzel itthon, hogy nagy publikációt kapjon az ügy, de gondolom itt is vannak olyanok, akik használják, vagy értenek hozzá.
2012. jún. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!