Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers, friss, csirkenyak?...

Mara Acoma kérdése:

Nyers, friss, csirkenyak? Bábolnai, bevizsgált!

Figyelt kérdés
Most vettem csirkenyakat, frisset!! Vákumcsomagolt, tehát tuti nem több napos, ma hozták a boltba. Szabad neki adni pár darabot? Egyet leejtettem a földre és be is habzsolta, nagyon ízlik neki. Pedig rettenetesen válogatós kutyus! 4 hónapos németjuhász-bexer.
2012. máj. 22. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A boltival az a gond, hogy az ilyen csirkéket tápszerezik, egyéb hormonkészítményeket és kiegészítőket adnak nekik, aminek következtében igen nagy aránnyal lesznek a kutyák csirke allergiások.
2012. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is imádják a csirkét. Mindegy, hogy melyik részét adom nekik. Én szoktam őket csirkével etetni, de mindig megfőzöm.
2012. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi :)
2012. máj. 22. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is főve adom, és bármelyik részét ehetik. :)


Régi hiedelem, hogy nem szabad csirke csontot adni nekik, de ez a mai világban már nem igaz.

Azért nem szabadott a tyúk csontjákt odaadni nekik, mert szálkásan tört, ami a kutya száját, vagy gyomrát kiluggathatta volna. Mivel manapság már nem igazán létezik igazi, öreg tyúk, csak friss kb. 30 napos csirkék...

Ezeknek a csontja se olyan már mint a régieknek, és ha eltöröd kézzel, látod, hogy nem úgy törik mint régen egy tyúk csontja, tehát a kutyának semmi baja nem lesz tőle.


Egyedül az alsó combról azt a kis "fogpiszkálót" szedem le mielőtt odaadom a kutyáknak, mert az tényleg szúrhat/gondot okozhat.

2012. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!