Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvosoknak lehetőségei...

Szityák kérdése:

Az állatorvosoknak lehetőségeikhez mérten nem kellene akadályozniuk a szaporítást?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azzal tisztában vagyok, hogy sok tudatlan ember szaporítja a kutyáját agyba-főbe, amin már meg sem lepődöm, de tegnap történt valami, amin kiakadtam.


Van egy pár a környékünkön, akiknek van 2 tk. nélküli westieje, akiket már évek óta próbálnak pároztatni, de sikertelenül. Azt mondta a lány, hogy ha nem jön össze, akkor annyiban hagyják a dolgot, nem foglalkoznak ezzel többet. Én magamban már megörültem, hogy legalább ennyivel kevesebb kölyök lesz, arre az állatorvosa felajánlotta, hogy mesterségesen megtermékenyíti a kutyát!:S Azt hittem rosszul hallok!


Ráadásul már többször mondták a gazdái, hogy a szőre és a pofája alapján a szukában valószínűleg van valami más is a a westien kívül.


Minek lesz egy ilyen emberből állatorvos? Nekik csak a pénz számít? Ez nekem már egy kicsit sok! Nincs arra valami törvény, hogy az állatorvosnak kötelező jelenteni, ha valaki szaporítani akar? Lehet nem ártana, bár ilyen alapon úgyis mindegy lenne.:(


2012. máj. 22. 18:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
19%

persze hogy az ilyen falusi/kisvárosi állatorvosat csak a pénz hajtja! Hiszen ha lesznek kölykök nekik folyik be a pénz,gondolhatod,nem szól ez az egész másról!

Ha lebeszélné őket akkor egyértelmű hogy elúszna elég jó kis pénztől!

Mi dokink biztos megmondaná nekik a magáét,de mi magánklinikára járunk,itt nem a pénzszerzés csak a lényeg!

2012. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
azért akik kisállatklinikán dolgoznak, azok elhajtják az ilyet. Sajnos ez egyszerű állatorvos (aki úgyis teheneket inszeminál napi 4 órában) gondolja megcsináljha a kutyánál is...
2012. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen dokik :( Én olyanról is tudok, aki a chip-et is ellenzi :S, pedig abból még pénze is lenne.
2012. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Öööööö, nem mondtam, hogy falusi/kisvárosi orvosról van szó.:) Budaörsi állatorvos...


Amúgy nem tudom, hogy ugyanennél vagy másiknál történt, de szintén budaörsi állatorvos egy keverék kutya gazdájának azt mondta, hogy az a legjobb, ha 1 almot lehoznak a kutyával.:S


És ezek az emberek ítélnek el, amiért ivartalaníttatni akarom a kutyámat!-.-"

2012. máj. 22. 18:21
 5/31 anonim ***** válasza:
tudom kiről beszélsz,mi csak mészárosnak hívjuk. De én nem ismerek olyat aki hozzá járna. vagy visszamenne másodszor is
2012. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Az ilyen orvosoktól el kellene venni az engedélyét szerintem, mert nem érdemli meg, hogy ezzel pénzt keressen!
2012. máj. 22. 18:22
 7/31 A kérdező kommentje:
Mészáros!:D Találó! Egyébként nem tudom melyik orvosról van szó, mert csak annyit mondtak, hogy budaörsre járnak, de akkor örülök, hogy én nem oda viszem az enyémet, ha ilyen orvosok praktizálnak ott.:S
2012. máj. 22. 18:24
 8/31 anonim ***** válasza:
Van ott nagyon jó orvos is,én oda járok, nagyon jó diagnoszta és laboratóriuma van,tehát a vérkép megvan 15 perc alatt.
2012. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
Pénz beszél ,kutya ugat! Nem feladatuk az állatorvosoknak ez,mivel semmi sem kötelezi őket. A mesterséges megtermékenyítésben nincs semmi rossz,embereknél is alkalmazzák.
2012. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nincs benne semmi rossz, ha törzskönyves kutyákról van szó és kiemelkedő egyedekről van szó, na de keverékeknél? Azért ez már durva!
2012. máj. 22. 18:39
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!