Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mondják angolul a...

Hogyan mondják angolul a magyar kutyafajták nevét?

Figyelt kérdés

Magyar kutyafajták, tehát: puli, pumi, mudi, kuvasz, komondor, rövidszőrű magyar vizsla, drótszőrű magyar vizsla, magyar agár, erdélyi kopó. Tudom hogy vannak olyanok ami megmaradnak, azokkal kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy az angolok hogyan ejtik?

Egy kuvasztulajdonos.


2009. jún. 28. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy igen jó kérdés, tudtommal a legtöbb megmarad, csak értelemszerűen magyar helyett hungariant tesznek elé. Szomszédom lánya Olaszországba házasodott, akinek a férje azonnal eldöntötte, hogy kivisznek egy vizslát... Meg is tették, és bár a pasi nem tud magyarul, rendesen vizslának ejti... Gondolom, ha valaki kivisz egy magyar kutya fajtát, akkor tudja hogy kell ejteni, illetve ha máshogy nem megy betűzd le, jobbat nem tudok :)
2009. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Komondor - Komondor


Puli - Puli


Pumi - Pumi


Mudi - Mudi


Kuvasz - Kuvasz


Erdélyi Kopó - Transylvanian hound


Drotszőrü Magyar Vizsla - Hungarian Wire-haired Pointing Dog


Rövidszörü Magyar Vizsla - Hungarian Short-haired Pointing Dog


Magyar Agár - Hungarian Greyhound

2009. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amiket az előbb leírtam, azok az FCI standard nevek...tehát nagy a valószínűsége hogy így is hivják őket :-) (előző válaszolo)
2009. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Elsőnek: nem kell senkinek sem így elmondanom, csak érdekelt. :)

Második és harmadiknak: igen, én is azért kérdeztem mert sok helyen másféleképpen láttam, pl. a Rövidszőrű MV-t láttam simán úgy is hogy "vizsla", "hungarian vizsla", "hungarian vizsla - smooth haired". De azért ha van egy lista akkor megtalálom mindet, de akkor ezekszerint ez a hivatalos.

2009. jún. 30. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Általában nem fordítják le a magyar fajtákat idegen nyelvre, csak ha tükör fordítással le tudják, és a külföldieket sem nagyon szokták magyarra fordítani 1-2 kivétellel.
2009. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Westminster Dog show-n amerikban nem fordítják le a vizslát sem.
2009. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak akik ki tudják mondani a vizslát, de vannak, akik viszlának ejtik.
2010. máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Múltkor néztem a Dogs 101 című műsor videóit itt az interneten, és két magyar fajtáról is találtam videót. Az egyik a puli volt amit "púlí"-nak mondtak, a másik a vizsla, amit "víslá"-nak, rövid "á"-val a végén, nem hosszan elnyújtottal. De a többi engem is érdekelne. :)
2010. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!