Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákkal kapcsolatos munka?

Kutyákkal kapcsolatos munka?

Figyelt kérdés
Lehet, kicsit érdekes kérdés, de kíváncsi lennék a véleményetekre! Jövőre kellesz eldöntenem, merre szeretnék továbbtanulni. Jelenleg nincs konkrét tervem, viszint szeretem a biológiát, emellett imádom a kutyákat. Szeretnék egyetemre járni, emellett szívesen folytatnám a kutyázást. Tudtok olyan munkát, amivel kutyák között lehetnék? Nem pont a sima sulis kiképzés vagy akutya kozmetika érdekelne. Terápiás kutyákkal szívesen dolgoznék, vagy ehhez elég egy képzés? Vagy etológia? Vagy van más javaslatotok? (állatorvosi kilőve, nem bírom a vért, tűt...:))

2012. máj. 23. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem tanulsz inkább olyat, amivel érsz is valamit az életben?

Mellette foglalkozhatsz kutyákkal.

2012. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:
47%

Szia!


Nagylányom még csak most megy középsuliba, de ő már évekkel ezelőtt eldöntötte, hogy érettségi után etológiát, azon belul is kynológiát akar tanulni, annyira szereti a kutyákat. Emellé majd kitanulja a kutyakozmetikát és akkor az összes problémás kutyát hozzá fogják hordani szépítkezni, mert érteni fog a nyelvükön. Na, ebből fog pénzt keresni :-)


Kutyakiképzésen nem gondolkodtál még? Igaz, az inkább hobby.

2012. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az etológia engem is érdekel! A Kynológia mit is takar pontosan? :) tényleg valami olyat szeretnék, amit élvezek.
2012. máj. 23. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az etológia jó, csak én mondjuk a magyarországi képzést nem javaslom, kissé el vannak rugaszkodva a valóságtól. De ez persze csak a magánvéleményem, nyilván abból is lehet profitálni, ha nem hagyod magad beszippantani.

Ha kiképzéssel akarsz foglalkozni, akár terápiás, akár bármilyen más irányban, ahhoz három dolog kell: tapasztalat, rutin és még több tapasztalat. Elvégezhetsz képzéseket, amik segítenek, de jó ha tudod, hogy végzettség nélkül is lehetsz kiváló szakember, olyan végzettség viszont nincs, ami a tapasztalatot pótolná.

Plusz azt is jó, ha belekalkulálod, hogy a kutyázásból elég nehéz megélni. Akik ebből élnek, azok vagy olyan jók, hogy aztán ez tölti ki az életüket (de ők is sok-sok évig hobbiból csinálták munka mellett, amíg odáig eljutottak), vagy veszett mázlisták és bekerülnek egy-egy jobb helyre dolgozni (mert évek óta oda jártak kutyázni), vagy van alaptőkéjük, és indítanak saját sulit vagy bármilyen más vállalkozást (ami úgyis csődbe megy, ha nincs mögötte több éves tapasztalat). Én a helyedben tanulnék valami piacképes szakmát, és mellette aktívan kutyáznék hobbiszinten, így lesz pénzed ezer kutyaiskolát meg tanfolyamot kijárni, lesz időd tapasztalatot szerezni, és majd átállhatsz csak kutyázásra, ha úgy érzed, megvan hozzá a szaktudásod. Ugyanakkor ha neadjisten tartósan lesérülsz, vagy bármi más miatt úgy alakul az életed, hogy nem tudsz kutyázni, akkor is be vagy biztosítva, nem kell a mekiben kikötnöd. Legalábbis elméletileg, de most ne politizáljunk :D

2012. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :) amúgy a biológus, mint szakmaféle ami most érdekel, mindig is állat-és természetmániás voltam és vagyok. Aztán hify mi lesz belőlem, majd kiderül. Köszi a válaszokat!
2012. máj. 23. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:

én kutyás nyomozó szeretnék lenni mindkét ágot szeretem

először is ki kell képeznem egy megbízható kutyát másodszor nyomozó szeretnék lenni

2012. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van olyan kutyád, ami lelkes, apportos, szeret dolgozni, és imádja a tárgykeresős játékokat, akkor elvégezhetsz vele egy szarvasgombász-tanfolyamot is. Ha rendesen, engedéllyel csinálod, leszerződhetsz egy étteremmel, és szállíthatod a friss gombát.
2012. máj. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!