Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta elektromos...

Milyen fajta elektromos nyakörvet ajánlotok a kutyámnak?

Figyelt kérdés

6 éves West Highland White Terrier , nehezen kezelhető és állandóan kimászik a kerítésen(mintha csak egy majom lenne-eltanulta a macskától)

Egy hónapja kezdte el amikor a macska eltűnt és szegény depressziós lett de már lenyugodott csak állandóan kimászik, pedig sokat viszem sétálni(minden nap) és nincs elhanyagolva .(én sem szívesen választom ezt a megoldást de már nincs más lehetőség, mert nem szeretném , hogy rossz kezekbe kerüljön vagy bántódása essen a dühös szomszédok miatt)

És kérlek azt is írjátok le hogy hogyan kell használni őket.....úgy általánosságban.



2012. máj. 24. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nyakörv kell rá, hanem vegyetek vagy láthatatlan kerítést, vagy arra a részre villanypásztort.
2012. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a célra megfelel egy olcsóbb is, az a lényeg hogy lehessen állítani rajta a fokozatokat. Úgy kell felrakni a kutyára , hogy a szőrt kicsit elhúzod hogy a bőréhez érjen az impulzusos része. Eleinte ki próbálhatod akár a kezeden is hogy melyik fokozat milyen impulzussal jár, csak hogy tudd de szerintem egy ekkora kutyánál elég a legalacsonyabb is. Aztán ki kell figyelni mikor mászik és a távirányítót használva adni neki az impulzust. Nagy vonalakban ennyi. Egyébként lehet kapni rezgős nyakörvet is, az is megfelel a célnak. Árakat nem tudok mondani, keress rá google-ben.
2012. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a villanypásztor sem hülyeség, csak azt normálisan telepíteni kell (az alap egységet olyan helyre ahol nem éri víz) és szerintem nem elég csak arra a helyre ahol most kimászik, mert keres más utat ha nagyon ki akar jutni.
2012. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem sűrű csirkehálóval borítsátok be a kerítést jó másfél méter magasan körben, akkor nem tud kimenni...

Más téma, de egy westie-t tuti nem hagynék kint hosszabb időre a kertben felügyelet nélkül

2012. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor valami még mindig nem jó. Mennyire fogad nektek szót? Hogy álltok a falkavezérséggel, behívással? Mennyit sétál naponta? Hogyan van lemozgatva? Kocog a póráz végén, vagy normálisan, agyilag és fizikailag is le van fárasztva? Találkozik más kutyákkal? A ti problémátok igazából annyira nem súlyos, szerintem meg lehetne oldani enélkül is. Mert oké hogy egy idő után rájön, hogy megcsípi valami ha rosszat csinál, de ha pozitív megerősítéssel dolgoznátok, és rendben lenne a falkasorrend, az sokkal célravezetőbb lenne, és nem csak ideig-óráig hatna. Érdeklődj egy kutyaiskolában.
2012. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Azt hiszem a láthatatlan elektromos kerítésnél döntök mert az humánusabb. Tényleg sokat segítettetek! Az igazság az h amikor megkaptam a kutyámat akkor kisi voltam és nem tudtam hogyan kell megnevelni, a szüleim meg nem értek rá.Ne kérdezzétek h akkor minek kaptam kutyát....mert én szerettem volna csak kicsiként ezt az ember nem fogja föl milyen nagy felelősség hogy tulajdonképpen a te kezedben van egy élőlény sorsa. Most meg annál inkább nem érünk rá vele foglalkozni meg sokat nem vagyunk otthon, de minden este egy órát sétálok vele plusz néha megfuttatom közben, otthon játszok vele amikor éppen nincs más dolgom( ezt is minden nap)egy héten egyszer szoktam vele átvenni az alap vezényszavakat...kicsit edzek is vele..

Tudom , hogy én vagyok a hibás ,de az igazság az h attól függetlenül h el lett hanyagolva nagyon hozzámnőtt, és nem bírnám ki. Szóval a szüleim azt mondták vagy találok neki másik gazdát vagy kitalálok valamit h ne szökdössön..

2012. máj. 25. 19:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Mármint azt nem bírnám ki ha többet nem találkozhatnék a kutyámmal.
2012. máj. 25. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Az hogy ezt így észrevetted és próbálsz változtatni, már nagyon jó. (Egyébként kinti kutya?)

De egy terriernek ennél több mozgásra van szüksége. Nincs valami ismerősötök akinek van kutyája? Mert ha jól kijön más kutyákkal, akkor érdemes lenne az egy óra sétálgatás helyett más ebekkel találkozni. Nem tudom mennyire behívható, de az lenne a legjobb, ha elengedve tudnának játszani. (esetleg egy elkerített részen: kert, kutyafuttató, stb...)Ez több szempontból is jó, mert más kutyákkal is találkozna, és így lehet a legjobban lefárasztani. Ezenkívül persze sétálhatsz vele, de a más kutyákkal való játék nagyon fontos, és szépen elfárad benne a kutya. Az alap engedelmességi feladatokat pedig minden nap átvehetitek, ez neki agytorna, ami szintén fárasztó.

2012. máj. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos ez tényleg nagyon jó ötlet.Kinti kutya amúgy.És van egy "barátnője" :D. Vele szokott találkozni de az össze járkálások abba maradtak.De akkor ezen most változtatok.Nagyon köszönöm a segítséged! És többiekét is!
2012. máj. 27. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!