Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lenne nekem egy Border-Coll...

Jó lenne nekem egy Border-Collie fajtájú kutya? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval jövőre szeretnék egy kutyát, de még nem tudom, hogy milyet. Ami nekem nagyon tetszik az a Border Collie. Csak azt olvastam, hogy akinek ez lesz az első kutyája annak nem való. Ez igaz? Anyumnak régen volt kutyája. Szerintetek egy Border Collie-t el tudnék tartani?

Jövőre 14 éves leszek. Ha nem leírom, hogy még milyen tulajdonságú kutya jöhet szóba:

Okos, mert szeretném trükkökre tanítani, aktív, ne legyen hosszú szőrű, hanem közepes vagy rövid, ne álljon fel a farka (mint pl.: Mopsz-nak).

Ennyi lenne előre is köszönöm.



2012. máj. 26. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
van napi 2 órád mozgatni? Sétálni menni hóban, esőben, szélben? Mert a bordernek kell a 2 óra séta
2012. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát ha olyan srác vagy hogy imádsz a szabadba lenni,bicajozni futni kirándulni,nem szeretsz egy helybe ülni akkor neked tökéletes lesz ez a kutya!

De ha inkább a számítógépezés és a tv köt le és nagy nyűggel mész el otthonrol,elég lusta vagy akkor eleged lesz a kutya nagy mozgásigényéből!


Boxer is jó amúgy ha az első választás igaz rád!

2012. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából szeretek mozogni, viszont a gyorsaság nem igaz rám. Meg igazából azért vagyok itthon, mert kinn csak unatkoznék. Alapvetően sokat bicajozok és gördeszkázok is.:)

Köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 26. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia. Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Télen-nyáron, -10 és 30 fokban BORDER! Itt nem lustulhatsz el, nem hagyhatsz ki egy napi sétát, mert A.) volt egy lakásod/házad/kerted, B.) látod a kutyán, hogy nem tudja levezetni az energiáit és szenved, mert menne. Emellett sok más kutyát lehet trükkökre tanítani, nekem a keverék ismerősöm kutyája ugyanúgy meg tudja tanulni, mint a Borderem, a különbség,hogy nem olyan gyorsan és fáradhatatlan élvezettel. Ugyanez vonatkozik az aktivitásra is.

Hosszú szőr? Hát ha nem kimondottan rövid szőrű Bordert választasz, akkor egy kinti séta után -gondolok itt természetre-,igazán meggyűlhet a bajod vele. A show vonalnak kimondottan hosszú, egyenesszálú szőre van, ami igényli a folyamatos fésülést. A felálló farokról pedig annyit, hogy bár nyugalmi helyzetben tényleg nem visszakunkorodó, ha mozogsz vele, sétáltok, játszotok, a B.C.-nek is ugyanúgy visszahajlik a farka, ahogy csóválja. Ekkor boldog. Nagyon gondold át, tény, hogy egy csoda velük az élet, de ha mondjuk beteg vagy és nem tudsz vele foglalkozni, van tanulnod kell, akkor fel kell készülni, hogy le fogja vezetni az energiáit, ami ahogy nő, egyre több lesz. Jó kutyaválasztást!:)

2012. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne természetesen :) Ha megvan a kutyus akkor javaslom, hogy iktass be egy kutyasulit, jót fog tenni mindkettőtöknek. Ez a - ha nem mozgatod le összedől a ház - azért nem teljesen igaz. Van, hogy annyira sűrű a hetem, hogy egy-két napig nem tudok vele rendesen foglalkozni. Olyankor kap valami interaktív játékot, kicsit lefárasztja magát és kész. Pörgős de nem maga az ördög. Egyébként én munkakutya.
2012. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14 éves vagyok, 12 vagy 13 lehettem, mikor borderem lett, azaz 2 éves. Senki sem akart róla lebeszélni, meglett, és szépen lassan kialakult, mit akarok vele csinálni, szuper kutya lett belőle. Terápiás kiképzésre járunk, canincrossozunk, ami minden nap 1 órát jelent kint a sportpályán, hétvégéken kirándulunk, és nincs rá naponta két órám. De tökéletes megvan, nem lett depressziós, mégis le van mozgatva, és a canincrosson az agyát is lefárasztom, mert állandóan dumálni kell hozzá, mit csináljon. Szoktunk járni bemutatózni, agilityzünk, ha csak időnk van, és néha-néha terelni is járunk.

Szóval szerintem neked is jó lenne egy border.

Nálunk anyu szerelme volt a border collie, aztán én is beleszerettem. De abban megegyezünk, hogy a legjobb kutya a border collie, és a kistesóm is minden reggel játszik vele, és délután canincros előtt mindig elviszi sétálni.

2012. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Reménykedem, hogy nem városban laksz, és nem oda akarsz venni egy border collie-t. Ha nincs időd vele napi 2-3 óra mozgásra, akkor a saját érdekedben is válaszz egy másik fajtát. Ha egy borderrel nem foglalkoznak rendesen, akkor hogy lekössék magukat, a nyakadon fognak lógni, szét fogják rágni a dolgaidat. Az, hogy első kutyának nem jó, az nem feltétlenül igaz, de ha nem értesz a kutyákhoz, akkor nem tanácsos bordert venned.

Ha valamiért meggondolnád magad, akkor ajánlanám még a magyar vizslát, bár az is napi 2 óra mozgást igényel, meg minden, olyan nagy különbségek nincsenek, csak az, hogy egyik terelő kutya, másik meg vadász kutya. Amúgy a magyar vizslának rövid a szőre, viszont ha benti kutya, akkor folyamatosan hullatja, és újat növeszt.

Sok sikert:)

2012. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!