Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Próbáljam vállalni a felelőssé...

Próbáljam vállalni a felelősségeket, vagy elajándékozzuk a kutyám?

Figyelt kérdés
Van majdnem 3 éve egy pincsi kutyám, és egy másfél éve elköltöztünk kertes házból Bp-re egy lakásba. Nem gondoltunk volna rá, hogy ez lesz.. a kutyus nagyon szenved, mert alig van kint, helye nincs szinte, mert nagyon kicsi a lakásunk. Másrészt én meg elég lusta vagyok.. de attól még szeretem. Csak nyűgnek érzem kivinni naponta háromszor, reggel pl. mindig sietek, és 5 percet is alig van kint. Ez se neki se nekem nem jó. Most megyek 9.-be, középiskolába, és anyuék mondták hogy még rosszabb lesz neki, ha később érek haza, mert ő már addigra vár. Mondta, hogy válasszak. Elajándékozzuk, és akkor lehet hogy olyan gazdát találunk, aki játszik vele, van elég ideje rá, és nem hanyagolja el. Vagy.. naponta leviszem legalább 3x sétálni minimum 15 percre, és két-háromnaponta pedig egy háromnegyed órát futtatni, pluszban még játszok is vele. Ezenkívül rendszeresen Én adok neki inni és enni, és nem ő lesz az utolsó fontos dolog.. én szeretném megtartani, de ők azt ajánlák hogy adjuk másnak, mert a középiskolában lesznek barátaim, akikkel majd szeretnék csavarogni, és nem hinnék, hogy majd a kutya lesz az első.. mit tegyek, Ti mit tennétek a helyemben?
2009. jún. 30. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta 3xfélórát le tudod vinni sétáltatni+foglalkozol vele, akkor tartsd meg. Ha tényleg csak 3x5 perc jut rá, akkor ajándékozd el, mert neki ennél többre van szüksége, így nem élhet hosszú ideig, mert ez nagyon rossz neki. Keresd a pincsimentést, ôk segíteni fognak.
2009. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt én meg elég lusta vagyok.. de attól még szeretem. Csak nyűgnek érzem kivinni naponta háromszor, reggel pl. mindig sietek, és 5 percet is alig van kint."


Ha így állsz hozzá, ajándékozd el . Ne szenvedjen szegény.

2009. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se szenvedjen a kutyus, keress mellé valakit aki rendesen gondját tudja viselni.
2009. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod, hogy nyűgnek érzed, meg ő az utolsó fontos dolog, akkor mi a kérdés?
2009. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kutyát, de: "felelős vagy azért, akit megszelídítettél!" Egyrészt az a kutya szeret téged, akármilyen is vagy - soha mástól ilyen feltétel nélküli szeretetet nem kaphatsz. A kutyádnak mindegy, szép vagy-e vagy csúnya, okos vagy sem, csak az számít, hogy ragaszkodik hozzád. A másik, hogy szerintem baromi nagy hülyeség a könnyebb végéről megfogni a dolgokat. Elég idős vagy már ahhoz, hogy legyenek saját dolgaid, amiért felelősséget is vállalsz! Mit fogsz így megtanulni az életről? Ha van valami, ami túl sok időmet veszi igénybe, akkor túllépek rajta és kész? Ezzel el is van intézve?

Igen, a kutya érdeke azt kívánná, hogy olyan gazdája legyen, aki úgy szereti őt, ahogy megérdemli. A te érdeked meg az, hogy nőlj fel végre és vállald a felelősséget a tetteidért!

Miért van nagyon keveset kinn az a kutyus? Mit csinálsz ahelyett, hogy vele fogalkoznál? Nem lehetne olyan napirendet kialakítani, ami mindkettőtöknek jó?

Ha középiskolába mész, akkor az arról fog szólni, hogy csavarogsz? Remélem, nem. Kellenek a barátok, de kell tanulnod is, sőt, kell mozognod, levegőznöd.... Ha minden nap ki kell menni a kutyával (nem percekre, inkább órákra!) akkor te is egészségesebben élsz.

Ha semmiképp nem tudod vállalni a dolgokat, akkor persze inkább ajándékozd el jó helyre a kutyust. De hogy magadat és az egész életedet mitől fosztod meg ezzel a döntéssel - nos ez már másik kérdés.

Fontosabb, hogy a kutya jól érezze magát, mint hogy te, már csak azért is, mert nem ő akart téged, te választottad őt. Neki nem volt választása. Nézz magadba jó mélyen, remélem, meglátod, hol a hiba és képes leszel - a kutyussal vagy nélküle - változtatni rajta.

2009. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
ne szenvedjen a kutya is jobban jár ha elajándékozod
2009. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Csak nagyon ellenőrizzétek le, hova kerül! Ne valami mocskos szaporító kezébe vagy olyan helyre, ahol pont az lesz vele 3 év múlva, mint nálatok.

Talán szerencsésebb, ha a pincsimentésen keresztül kerestek neki új gazdát, és nem ti önállóan az expresszen vagy az iwiwen keresztül.

Ha nincs ivartalanítva, csak ivartalanítási kötelezettséggel adjátok örökbe. Aki ezt nem hajlandó vállalni, az szerintem számításba se jöjjön.

2009. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
az ivartalanítási kötelezettségre fogyelj,különben könnyen szaporítókhoz kerülehet!!
2009. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy jó módszer: kutyás haverok :)


Egyébként te döntsd el, mi lenne a legjobb neked és a kutyádnak is. Előbb-utóbb úgyis ki kell nőnöd a lustaságot, és napi egy órát megérdemel a kutyád. Ha pedig tényleg szereted, akkor szeretsz vele lenni is, tehát nem kellene nyűgnek lennie. Ezt érdemes helyretenned, hogy szereted-e annyira, hogy megerőltesd magad. Egyébként én is ez a típus vagyok, szóval megértem a helyzetet.


Alternatíva lehet, hogy beiratkozol vele kutyaiskolába. Igen, pincsivel, hozzánk is jár néhány szobacirkáló. Az heti néhány napos fix elfoglaltság a kutyával, talán neked is könnyebb meghatározott időpontokhoz igazodni, kevésbé lesz nyűg, és erősödik a kettőtök közötti kötelék, izgalmasabbá teheted saját magadnak is a sétákat a suliban tanultakkal. Kutyát tanítani buli, ha van hozzá érzéked, sokkal színesebbé teheti az életet :)


Viszont ha úgy érzed, hogy ezt nem tudod még tíz évig legalább vállalni, akkor talán tényleg jobb elajándékozni. Utána viszont nem javaslom a látogatását, mert a kutyában is felkorbácsolja az emlékeket, ami nem kellemes, szóval ha erre kerül a sor, minél távolabbra kerüljön tőletek.


A döntés mindig nehéz... Ha a lelkiismereted nem lázadozik utána, akkor jól döntöttél, ez biztos :)

2009. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
istenem, ha szereted a kutyádat akkor felkelsz fél órával hamarabb. meg lehet oldani, napi másfél óra nem sok. ha meg mászkálni akarsz a haverokkal, akkor viszed magaddal. nincs is jobb érzés annál amikor hozzádnő a kutyád, tudsz vele menni. ha sokat tanulsz akkor tanulás közben jót fog tenni egy kis séta. hétvégenént meg ne mondd már, hogy nem érsz rá. ez mind csak picsogás, ha akarod akkor biztosítani tudod majd amit kell. mindemellett neked sem árt amúgysem ennyi séta, meg kocogás. ha nyűgnek érzed akkor felejtsd el, és ki merem jelenteni, hogy nem szereted. az én kutyáim (kettő van) óriási mozgásigényűek. kertesből költöztünk panelbe, de meg sem fordult a fejemben, hogy elajándékozom őket, pedig baromira lusta teremtés vagyok. énis járok iskolába, mellette okj tanfolyamot végzek, nekem is vannak barátaim, van fium, szeretek a gép előtt hánykolódni, mégis rájuk tudok szánni napi 2 órát, akkor is, ha hétvégére hulla leszek, meg kialvatlan. mert jó nekik, mert jó nekem.
2009. júl. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!