Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kullancstól...

Mit tegyek ha a kullancstól betagadt a nyaka a kutyámnak?

Figyelt kérdés
kb 2 naponta nézem, hogy nincs e benne kullancs, hiszen sok szokott benne lenni, de mivel nagy a szőre, ezt valahogy nem vettem észre.. de tünetei sem voltak, mert ugyanúgy evett, ivott, sétált, örült, stb.. kiszedtem belőle és fertőtlenítettem a helyét de éreztem hogy szinte egy csomó van a helyén.. ez leapad holnapra? úgy sajnálom szegénykét, biztosan fáj neki. vagy nem? és mit tehetnék még? mikor kell vinni a dokihoz ilyen helyzetben? milyen tüneteket kell figyelnem? a nyaka nem úgy dagadt be amúgy, hogy látszik vagy bármi, csak érezhető mikor ott simogatom... ja és azért nem vittem rögtön dokihoz mert már sokszor volt benne kullancs, így nem fogok rögtön rohanni vele, illetve tünetei sincsenek úgy, nincs úgy baja, csak ez a dagadás idegesít... előre is köszönöm!
2012. máj. 30. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd leapad az a csomó. A kullancs által befecskendezett érzéstelenítő miatt olyan. Betadinozd. Csak akkor mutasd dokinak, ha nem múlik, netán nőni kezd.
2012. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi baja. Amelyik kutya fél az orvosnál, annak az oltás helyén is ilyen kis csomó keletkezik, el fog múlni pár napon belül. :)


Egyébként halkan jegyezném meg a véleményem minden rossz szándék nélkül tanács gyanánt: szerintem válts kullancs elleni védelmet a kutyádon, mert az nem normális, hogy ilyen sok szinte "hemzseg" rajta. Nekem személy szerint a Foresto nyakörv és az Efypro spray váltak be nagyon kullancs és bolha ellen egyaránt.

2012. máj. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!