Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 1 éves csivava-pincsi keverék kiskutyám. Mindig élénk, játékos és ugatós kutyus. Ma viszont délután észrevettem rajta, hogy bágyadt, kevesebbet ugat és többet alszik, mint szokott. Ha eszünk, mindig jön kunyizni, ma délután az sem volt, hanem aludt és remegett is, betakartuk és bebújt a fejecskéjével is a pléd alá. De reggel még evett ugyanúgy, ahogy szokott, bár egyébként sem egy nagyon jó evő. Orra sem nedves most, de lehet, hogy azért mert aludt. Lehet valami baja szerintetek vagy túlreagálom?
2012. máj. 31. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:

nem volt benne kullancs??

a pisijét figyeld és ha barnás színű akkor babéziás,azonnal orvos!!


én a helyedbe már ma elvinném dokihoz, amikor látom a kutyámon hogy nem stimmel viszem már aznap dokihoz,sose lehet tudni mi a baja és ha várok akkor akár súlyosbodhat is..

2012. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézesd meg dokival, biztos ami biztos. Ha kullancstól kapott el valamit, akkor minél előbb állatorvoshoz kerül, annál nagyobbak az esélyei a túlélésre.

Az orra nedvességét meg hiába nézed, annak max. akkor van jelentősége, ha csöpög belőle a takony :)

2012. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem meleg a kutyus? Az enyém akkor viselkedett így, mikor belázasodott, orvoshoz kell vinni!!!
2012. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Túl vagyunk az állatorvoson, sajnos a tünetek alapján az orvos is babéziára gyanakszik, de nem talált benne kullancsot, viszont 40,3 volt a láza. Holnap vissza kell őt vinni és újra megvizsgálja. Ma kapott 2 szurit, úgy néz ki, hogy hatott, mert azóta jobban van, ugat, éber, szerencsére nem volt barnás a pisije, de azt is figyeljük. Reméljük, hogy azért nem babézia, mert elég rosszakat írnak róla a neten. Volt már valamelyikőtöknek a kutyája, ha van, babéziás?
2012. máj. 31. 20:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha Imyzolt kapott, akkor rendben lesz a kutyád. Általában időben elkapott babéziánál már az első szuri rendbe teszi .
2012. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hiszem, hogy azt kapott, mert egyelőre csak tüneti kezelésre kapott szurit, még nem bizonyosodott be 100%-ra, hogy ez babézia, csak a tünetek miatt gondolta az orvos. Elképzelhető, hogy holnap azt az Imyzolt fogja megkapni? Mennyibe kerül az a szuri?
2012. máj. 31. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem némely embereket.... Az orvos ad be azt-azt, és nem kérdezik meg, ugyan, mit is kapott az az állat?Nekem az oltási könyv hátuljában minden , amit a kutya kapott, be van írva. Igaz, ritkán kell az orvos.

Ha javult az állapota, az a lényeg.

Amúgy nem is találnak általában kullancsot a kutyában, amikorra beteg lesz tőle. Akkora már régen leesett és jóllakottan szundikál valahol.

2012. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én meg az állatorvost nem értem, mert nem kérte el az oltási könyvet, így most utána tudnánk nézni, hogy mit adott neki, ha írt volna bele, de holnap mindenképpen kiderül, mert visszük őt újra, biztos, ami biztos.
2012. máj. 31. 21:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Annyit mondott az orvos, hogy lázcsillapító injekciót meg tüneti kezelésre kapott szurikat.
2012. máj. 31. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Maguktól nem írogatnak semmit a dokik. Én szoktam kérni mindig. Igaz, az enyémdoki már tudja a dolgát:))

Ha rendben van a kiskutyád , már nem is kell a babéziával foglalkoznod. Vagyis annyit igen, hogy legyen rajta kullancs ellen is védelem.

2012. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!