Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan jött létre a krémszinű...

Hogyan jött létre a krémszinű husky? És a fehér?

Figyelt kérdés

Pl.

Ha egy szürke husky-t fedeztetnek egy barnával, akkor lehetséges, hogy lesz krémszinű?

A fehérre nekem tippem sincsen, van közük a pintókhoz? Vagy semmi? Vagy a fehér szint egy albinó gén okozza?


Ezek csupán elméleti kérdések, kiváncsi vagyok, hogy mi hogyan öröklődhet. Annyit tudok, hogy két vörös/barna huskynak csak is vörös/barna kölyke lehet.

Persze tudom, hogy sok generációra visszaüthet az egész és elég sok mindentől függhet.


2012. jún. 3. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a genetika, olvasd el Márton Zsuzsa által 2002-ben lefordított cikket:

[link]

2012. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze egyenest egy tenyésztőnek is írhatsz levelet, mert nem csak a kiskutya után érdeklődőknek írnak vissza :)
2012. júl. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a cikket, igazán hasznos volt. Első olvasásra kisit bonyolult volt, de még egyszer elolvastam meg felrajzoltam olyan példákat és igy már értettem.:)
2012. aug. 3. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segített a cikk! :)
2012. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!