Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az ha egy Mopsz...

Normális az ha egy Mopsz nagyon hangosan veszi a levegőt?

Figyelt kérdés

Most vásároltam egy Mopsz kutyát, de nagyon hangosan veszi a levegőt, ami nagyon idegesítő és zavaró tud lenni.

Ez normális a Mopszoknál, vagy talán beteg lehet?



2012. jún. 4. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
normális. annyira kurta az orra, hogy légútjai alig vannak.
2012. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen, normális,mint az első is írta kurta az orra. Nekem is nagyon tetszik a kutya, de semmi pénzért nem vennék...sajnálnám, hogy "majd megfullad" :(
2012. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát ezt meg kell szokni, de te erről h-h nem tudtál eddig????
2012. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez normális.De amit nem értek,hogy a tenyésztőnél nem láttad a felnőtt kutyákat?

Elősször olvasni és tájékozódni kellett volna a fajtáról aztán belevágni a vásárlásba.

Ha állandóan hangosan veszi a levegőt az nem normális,de ha ebbe a melegbe(nekik a 20 fok is meleg)röfög-töfög az normális.Napközbe ne sétáltasd csak reggel és este hűvösbe.

2012. jún. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát nem néztem utána mik a tulajdonságai ennek a kutyának, nem is nekem kellett a kutya,hanem egy ismerősömnek.Csak úgymond hülyét csináltak belőlünk..Azt mondták hogy kell nekik a kutya, mutattunk is róla képet hogy hogy néz ki a Mopsz kutya, és mikor meglátták azt mondták hogy nem kell nekik. Így hát megvásároltuk mi, mert nekünk megtetszett.

Ezért nem tudtam előtte utána érdeklődni a kutya tulajdonságairól.Mivel a tulaj se mondott semmi különöset hogy beteg lenne, ezért gondoltam hogy természetes dolog. De a kutya apja az nem vett ilyen hangosan levegőt.

De amit vettem kutyát, az se mindig vesz hangosan levegőt, amikor megpihen fekszik egy ideje,akkor abba hagyja a nagyon hangos szuszogást!:S Már mások,ismerősök is mondták hogy nem a tüdejével van e baj?!

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. jún. 4. 15:30
 6/12 A kérdező kommentje:
** mármint internetem mutattunk nekik képet hogy hogy néz ki a Mopsz kutya,és mikor élőbe meglátták akkor mondták hogy nekik nem kell! :)
2012. jún. 4. 15:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tüdőbeteg.Ez a meleg miatt van,nálunk is ha kint van,rohangál és kimelegszik akkor hangosan veszi a levegőt.Nyugalmi állapotban pedig normál a levegővétel.

Mondjuk durva,hogy nem kellett nekik a kutya,de mért nem ők kerestek és mentek el megvenni a saját kutyájukat?

2012. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi csak felajánlottuk hogy van egy ismerősünk akinek van eladó kutyája, és jöttek ők is velünk, akiknek kellett volna a kutya,mert mi tudtuk hogy hol lakik az akinek van Mopsz-a:) Meg a hangos levegővétel miatt sem kellett nekik :S Meg hogy nem mérges kutya,mert nekik olyan kellett volna aki őrzi a házat.Le legnagyobb kifogás az volt hogy csúnya. Pedig amennyiért megvettük nem kaptak volna Mopszot sehol!:)
2012. jún. 5. 06:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj, istenem a felelőtlenség...:D Mármint az ismerőseidre mondtam. Igen, nem mindig így veszik a levegőt, a sétálnak, elfáradnak, meleg van, hajlamosabbak rá.:D Nyugi, meglehet szokni, ők ilyen kis röfik, de nem betegek, nekik ez úgymond természetes, hozzá vannak szokva, így születtek, szóval nem fáj nekik és nem kell őket sajnálni sem. Vagy látjátok rajtuk, hogy szenvednek? Így születtek, nem tudják hogy lehet könnyebben is levegőt venni! Ettől függetlenül nagyon jó kedélyű, bolondozó kutyák. Más kutya fajtánál meg más a "betegség". Embernél is ugyanúgy benne van a pakliban ez....
2012. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
és még horkolni hogy fog..... :)
2012. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!