Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tényleg terrorizál...

Szerintetek tényleg terrorizálom őt?

Figyelt kérdés
Anyum szerint ezt csinálom a kutyussommal. Ő egy talált keverék kutyus és néhány szabályt nagyon szigorúan betartok vele pl az ajtón ki be menetel nem hagyom hogy húzzon és csak a parancsszavamra mehet szaladgálni. Anyum szerint ez nem egészséges hogyan tudnám őt meg győzni hogy neki ez kell? Régebben még a gyerekekre is kitámadt de most akár hány gyerek gyimakolja ő örömmel tűri. Ja és az etetésnél is viták vannak mert hogy én úgy adom neki a kaját hogy szinte minden egyes falatért meg dolgoztatom.
2012. jún. 4. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Na azért egy kicsit durva hogy minden egyes falatért dolgozzon meg...
2012. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez a kaja-megdolgoztatás nekem se tetszik. Okés, hogy a jutalamfalatok mennyiségét levonod a napi étkezéséből, hogy ne hízzon el, de a kutyának is szüksége van rá, hogy a napiadag tápját nyugodtan elfogyassza. és kell neki kötetlen játékidő-rohangálás is, nem csak a tanulás és a munka. Én úgy tanultam, hogy napi 5-6x 5 perc tanulás kb. ideális a kutyának, ha annál többet gyakorolsz vele, nem is lesz olyan hatékony.
2012. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
egy kicsit túloztam az etetés dologgal mert ez úgy zajlik nálunk hogy kérek tőle pár parancsot utána elfogyaszthatja a kajáját. A tanítások max húsz percesek akkor ha ismétlünk. Játszani is hagyom őt az esti séta teljes egészébe a kutyás haverokkal tölti az az 2óra hosszát. De a szabály az szabály és nem szeretném hogy megint olyan bolond legyen mint amikor hozzám került.
2012. jún. 4. 22:18
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Teljesen jól csinálod!

Anyuddal nézzetek meg közösen sok Cesar Millan filmet, olvastass vele Jan Fennel könyveket...próbáld felhívni a figyelmét arra, hogy így kiegyensúlyozott és boldog kutyád van/lesz...határok nélkül meg egy ideges, frusztrált idegroncs lenne

2012. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is hasonló a helyzet....bár én vagyok az anyuka aki törődik a kutyával a lányok akik csak babusgatnák:(((

Mivel a kutyám pár hete kezdett kanászodni kicsit "nyakonkaptam" és szigorú vagyok vele. 2 munkahelyem van és bizony egy család is sok törődést igényel.

Eddig is határozottan neveltem, de mivel a kontroll - lsd. fent - nem erős és a családi együttműködés sem az igazi - mindazok ellenére, hogy nem én óhajtottam kutyát -nekem jutott az a feladat, hogy egy kutyát bevezessek a társadalomba:)

Mivel lelkiismeretes ember vagyok ezt megtettem, csinálom azóta is. A családom szerint túlzottan sokat törődöm a kutyával, odafigyelek testi-lelki egészségére. (megjegyzem: ha rajtuk múlna még talán a nevére sem hallgatna, amikor újabb trükköket vagy egyszerűen csak helyes viselkedést látnak amikor velem van, akkor elismerik.)

Valamelyik nap többször hányt, mert kicsit több botot evett, ezért nem adtam neki este vacsorát.......reakció: éheztetem a kutyát!

Nem örömködöm neki amikor hazaérünk: - keménykedek és a kutyán vezetem le a haragomat:(((

Mivel hiszek benne és az eddig eltelt közel 2 év engem bizonyított tudom, hogy helyes úton járok.

Neked is ezt kell tenned, nehéz dolog de jól csinálod!


Kitartás és hidd el, hogy

2012. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet. Egy égedelem rossz (tudom, rossz kutya nincs), neveletlen menhelyi kutyával küzdök. Én akartam és csinálom is. A családom meg ott tesz keresztbe, ahol csak tud. Kitesznek elé egy tepsi tápot, mondván "hadd egyen, amikor akar",én meg elveszem és"éheztetem" a kutyát, mert mi az neki, hogy csak kétszer eszik egy nap ??? gügyögnek neki, nem büntetik... Szökött is nagyon elég hosszú ideig, most már odáig jutottunk, hogy arról is sikerült lenevelni,póráz nélkül sétál, alap parancsokat ismeri, de még mindig van bőven mit tenni. Bezzeg mikor meg lett a szökésért büntetve: "bezártad a kutyát, sír". Még most sem képesek belátni, hogy valamit nekik is tenniük kéne, mert a kutya egyáltalán nem tiszteli őket, a falkában alárendeltnek tekinti őket. Szerintem te ügyesen csinálod, csak így tovább.:)
2012. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Úgy látszik nem csak nálunk vannak ilyen problémák. Én is szinte minden egyes nap meg kapom azt hogy én csak kínzom őt. Még is a kutya hozzám ragaszkodik és nem anyáékhoz mert ők is babusgatják meg szeretgetik.De egyszerűen mint ha meg se hallanák amit mondok a nevelésével kapcsolatban. Még is mikor kicsit gyakorlunk vele akkor ezt hogy tanítottad meg neki nekem miért nem csinálja kaja nélkül és csak lesnek. Egyértelmű hogy őket nem tekinti vezérnek csak akkor megy oda ha egy kis szeretettre vágyik és ez is baj mert ugye ha ő megy nem lenne szabad csak ha hívjuk és akkor lehetne babusgatni.
2012. jún. 5. 14:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!