Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog, angol bulldog...

Francia bulldog, angol bulldog vagy mopsz egy lakásba. Miért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban tetszik! Szeretnek sétálni de nincs nagy mozgásigényük,főleg hőségbe vigyázzni kell rájuk nagyon a legzési nehézségek miatt! Mindegyik ápolás szintjén ugyanott van,redőket tisztítani kell! Annyi hogy a francia és az angol ugyanúgy bulldog! Tehát makacs egy kutyák tudnak lenni,első kutyának nem ideális! Mopsz viszont könnyen tanul általában és szeret a gazdi kedvébe járni igazi bohócok! De ez csak fajtajellemzők egyénenként eltérő lehet! Bármelyiket is válaszd csak kennelből vegyél,vagy fajtamentéstől örökbe mert genetikai betegségekből nincs hiány!

Imádom mind a 3 fajtát,oda vagyok a turcsi orrért, a nyomott pofiért:)) De én a mopszot választanám lakásba aztán francia bulldog végül angol hiába tetszik mind a 3 ugyanúgy!:)

2012. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mind3 lakásba való kutya,imádják az ember társaságát.Szóval még véletlenül sem lehet kint tartani őket,tehát neked mind3 tökéletes választás:) A szőrével egyiknek sincs gond,a betegségeik is hasonlók lehetnek. Tenyésztőtől vegyél,törzskönyvvel mert elég sok örökletes betegségük lehet sajnos,ennek az esélye egy normális tenyésztőtől vett kutyánál minimális.

A jellemük is hasonló,a legkisebb mozgásigénye szerintem az angol bulldognak van,de természetesen miind3 nak kell sétálnia . A mopsz egy kis energiabomba,a francia bull meg valahol a kettő között. Árban hasonlóak 80-120 ezer forint.talán az angol bull drágább a másik kettőnél,de ha az a vágyad akkor iylen söszegnél szeirntem már mindegy az a 10-20 ezer ft.

Szóval a te döntésed,melyiket szeretnéd,melyiknek tetszik jobban a jelleme,a külseje stb. gyerek mell mind3 nagyon jó. a bulldogoktól nem kell elvárni,hogy 60000 féle trükköt megtanuljanak és meg is cisnáljanak,főleg az angoltól :D

2012. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elsőtől a véleményem annyiban tér el,hogy szerintem mind3 kutya megfelel első kutyának.Egy angol és egy francia bulldog makacskodhat,de nem egy kemény dió egyik sem. Aki egy francia bulldoggal nem bír el,ami alapvetően egy simulékony,társasági ,kedves kutya annak semmilyen ne legyen.
2012. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol bulldog !!!!:) Nekem ők tetszenek a legjobban, szerintem a 3 közül ők a legszebbek ( már ha lehet olyat mondani egy bulldogra, hogy klasszikus értelemben szép ...:)) Meg nekik van a legkisebb mozgásigényük is.
2012. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Angol bulldog. Mert nekem is ilyen kutyusom van :) De alapvetően nekem is tetszik mind a három fajta, amit felsoroltál. Enyém elég hiperaktív, imád játszani, kirándulni, okos, iszonyatosan makacs és akaratos. Azt imádom benne, hogy nagyon barátságos, imád velünk lenni, és a másik két kutyámmal ellentétben, minden kutyával jól kijön, nem akar nekik menni, séta közben tudomást sem vesz róluk, ha elmennek mellettünk.

Nagyon imádni való kutyák. Én csak ajánlani tudom ezt a fajtát. :)

2012. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bronsisklau válasza:

ha kisebb kutyust szeretnél,mopsz vagy francia bull:) ha egy kicsivel (sokkal)nagyobbat akkor amerikai bulldog:)

nekem franciám van:) első kutyás vagyok,tény h makacs de mégis bírok vele. viszont az én meglátásom és tapasztalatom is az h a mopsz engedékenyebb fogékonyabb a tanulásra, bár sok kitartással mindegyik ugyan olyan okossá nevelhető :) már amennyire fajtájuk engedi :D

2012. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bronsisklau válasza:
ja és még annyi,hogy azért a három fajta között kinézetre elég nagy különbség van már csak termetre is , meg úgy alapból, szval amelyik tényleg a legjobban tetszik:)
2012. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mopsz :) De csak mert én egy ilyen röfögő-pöfögő-döcögővel élek :)))Első kutya,de nagyon jól tanítható,bár az enyém néha kicsit makacs.Nagyon okos!Nagyon torkos(talán a torkosság minhárom fajtára jellemző)vigyázni kell,hogy ne hízzon el,nagy meleg nem bírja,mozgásigénye közepes.

Az én sorrendem mopsz-francia-angol :)

Amit sokan írtak,hogy jó tenyészetből vegyél az igaz.Inkább legyen drágább a kutya mint utánna a pénzed az orvoshoz hord.

2012. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.Francia Bulldog

2.Mopsz

3.Angol Bulldog

2016. márc. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok...változott a sorrend


1. Mopsz

2. Francia bulldog

3. Angol bulldog

2016. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!