Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai bulldog vagy Kuvasz?

Amerikai bulldog vagy Kuvasz?

Figyelt kérdés

Ezen a 2 fajtán gondolkodunk. Fontos volna, hogy:


-Szeresse a gyerekeket (nagyobb gyerekek mellett lenne)

-Legyen kitartó, bírja a túrákat, futást stb....

-Legyen jó házőrző!

-Naponta 2,5 órát tudok vele foglalkozni hétvégén 4-5 óra ebben a mozgás is benne van

-Fontos volna, hogy ne nyálazzon össze mindent, vagy csak minimálisan nyálazzon!

-Nem egyedüli kutya lenne egy kisebb testűvel lenne együtt


Melyiket ajánlanátok? Tapasztalatokat várok a 2 fajtával kapcsolatban + ha tudnátok valamilyen más fajtát is ajánlani ami jó volna a feltételek mellé azt megköszönném! (csak ne legyen hosszú szőrű!)


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2012. jún. 6. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
hát igazából komondort ajánlanám,ő egy rendkívül jó lenne ezekre a feladatokra.
2012. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pedig nem ajánlom, mivel a komondor nem szeret futni, amit a kérdező kifejezetten írt. Illetve azt is írta, hogy ne legyen hosszúszőrű, szóval a komondor így is kiesik.


Akkor már inkább a kuvasz, de az is makacs fajta, nem fogja kedvelni a nagy futásokat, ha nincs hozzá hangulata. Ezek területőrző pásztorkutyák. Túrázni lehet velük mondjuk.


Az amerikai bulldog pedig nyáladzik, mint szinte minden molosszer típus.

2012. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kettő közül az amerikai bulldog, abból is a standard típusú, az még annyira sem nyálzik, mint a bully tipusú aminek ugye nyomottabb az orra.
2012. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 6. 17:40
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Ha gyerekcentrikus kutyát szeretnél,akkor amerikai bulldog (saját tapasztalat,több is van itthon)

Az amerikai bulldog nagyon kitartó kutya,de típustól függően inkább rövid távon,bár nekem van olyan bully-m,ami bírja a túrákat,a hosszabb megpróbáltatásokat.

Házőrzőnek sem rosszak,de nálam itt a kuvasz fele billenne a mérleg nyelve. Ezt is típusa válogatja bulldognál,van amelyik nagyon éber,van amelyik hajlamos belustulni. A bulldog általában el van más kutyával (más nem domináns,ellenkező nemű kutyával),de azonos neműeknél főleg kan-kan párosnál előfordulhatnak gondok.

Én összességébe az amerikai bulldogot tökéletes családi és házőrző kutyának tartom,csak ajánlani tudom.

2012. jún. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!