Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha vki több fajtát tenyészt vagy esetleg több fajt?

Figyelt kérdés
Mint pl kutyát de több fajtát vagy esetleg macskát is rágcsálót is?
2012. jún. 8. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

a széles választék általában szaporítóra vall, de mielőtt még elmenne a véleményezés egy irányba, elmesélem a saját esetünket.

adva vagyok én, az egyik fél, akinek van két kedvenc fajtája, és adva van a másik fél, akinek szintén van egy kedvenc fajtája, meg egy numero 2 is. nekem csak egy kutyám volt, mikor összefújt minket a szél, neki már kettő, összesen három különböző fajta. nem sokkal később (hogy fer legyen a dolog) lett egy negyedik fajta is, az én másik szívem csücske. tenyészteni ugyan csak egy fajtát tenyésztettünk eddig, de ha úgy hozza a sors (és lesz olyan jó szukánk), akkor lehet, hogy egy másik fajta kutyánktól is lesz alom. mindez rengeteg idő, különböző kutyákkal különbözőképpen foglalkozni, de én rendezem a saját érdeklődési körömet, ő pedig az övét. így mindenkire rendesen oda tudunk figyelni, állományszinten pedig mindenki a maga fajtáit tartja szemmel.

2012. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond azzal ha egy macskát és egy kutyát tenyészt.


Fajon belül ha 1-2 hasonlót tart, az még nem gond szerintem. Pl elég sok collies foglalkozik még még vagy sheltivel vagy borderrel esetleg mindkettővel vagy mással.


Nem attól lesz szaporító valaki, hogy 3 fajtát tenyészt.

2012. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs rossz véleményem, egy tenyésztő a szememben akkor is tenyésztő marad, ha nyulat, kutyát, görényt tenyészt, esetleg ha csak kutyákat, azon belül 2-3 fajtát, nem ezen múlik, hogy valaki jól csinálja-e vagy sem, megbízható-e vagy sem.
2012. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudja csinálni miért ne. Az, hogy valaki két fajtát tenyészt nem olyan ritka. Hárommal már kevésbé, de találkoztam már. Igaz az is tény, hogy a szaporítók szoktak általában többféle "portékát" értékesíteni, többnyire kistestűeknél vettem ezt észre. Ha ha tapasztalt vagy úgy is leszűröd melyik a jó hely és melyik nem. Azon semmit nem változtat, hogy kettő, vagy három kutyát tenyészt, esetleg mást.
2012. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!