Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős ember mellé milyen...

Idős ember mellé milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tipikus parasztasszony, szereti a kutyákat, de nem a modern felfogású állattartók közé tartozik, koránál fogva sem. Viszont rengeteg errefelé a betörés, sok a bűnözésből élő kisebbségi, így kellene egy jelzőkutya, mert szinte biztos, hogy be fognak törni hozzá, állandóan látni itt járőröző cigányokat amint felmérik a terepet. Tehát igénytelen fajta kellene, alkalmazkodó, lehetőleg nem túl pörgős, de éber. Előre is köszönöm!

2012. jún. 11. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hiába szerezne egy rettenthetetlen házőrzőt, akkor is bemennének hozzá. Menhelyen,gyepin érdemes körbenézned, mert ott szokott lenni idősebbeknek ajánlható kutya. Nem feltétlen egy 2 éves, de inkább 3-6 éves kutyát lenne jó találni a néninek.
2012. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom, mindenképpen kiszolgáltatott helyzetben van, de azért mégis más, ha legalább felkelti a kutya éjjel, tud hívni segítséget.

Mindenképpen menhelyről lenne kutya, én is arra gondoltam, hogy kölyök semmiképp, inkább már egy kiforrott személyiségű kutya lenne jó, így könnyebb belőni, hogy mennyire lenne megfelelő.

Köszönöm a választ!:)

2012. jún. 11. 07:55
 3/12 anonim válasza:
Puli kutya kell oda, azok nem szeretik a cigányokat. Elég ugatósak és védik a területüket!
2012. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 zoli918 válasza:
42%
nekem egy kaukázusi juhászom van ,ez egy meglehetősen nagy kutya és erőteljes megjelenése van ezért rossz szándékkal senki nem is mer bejönni az udvarba, az ismerősöket családtagokat pedig nem ugatja meg. Szabadon tartom mert magas a kerités és nem tudja átugrani ,ugyanakkor odatud menni a kerítéshez ha vki ott ólálkodik. de ezt a fajtát csak kölyökkorban szabad befogadni amikor még hozzá szokik az emberhez , a gazdályához és ilyenkor még változtatható a viselkedése egy kis neveléssel. amit írtál ,hogy felnőtt kutyát akarsz befogadni vmi őrző vagy jelző kutyaként azért nem ajánlom mert ha egy felnőtt kutyát fogadtok be aki csak ugat vagy esetleg támad is az nembiztos hogy csak azokat foglya támadni akiket kéne. ezt úgy értem ,hogy titeket is könnyen megharaphat. egyszer énis befogadtam egy idegen kutyát mert az előző gazdályának megkellett válni tőle, egy pár hónapig nem is volt vele semmi baj ,majd tél elején be akartam rakni egy szőnyeget a házába és amint benyúltam a házába egyből nekem ugrott és elkezdett harapni elég dúrván ,azelőtt pedig nem volt vele semmi baj. Ezért nem ajánlom egy felnőtt kutya befogadását mert nem tudhatod ,hogy bizonyos dolgokra hogyan reagál, de egy kölyökkutya amit te nevelsz fel soha nem harapna meg. mellesleg egy kölyökkutya 5-6 hónapos korára is már elég nagyra tud nőni. remélem segítettem
2012. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a puli jó házörző de egy erőteljes rúgás és annyi nekik...strapabíró kutya kell, semmiképpen sem kis méretű kutya. a németjuhász és a roti remek házörzők, ilyesfajza kutyákat érdemes nézni a menhelyen, az se baj ha keverék, de nem árt ha van benne ilyen fajta. de az hogy ott van nem elég házőrzésnek, érdemes megtanítattni neki, hogy pl idegenektől ne fogadjon el kaját...ha valaki beakar tőrni és kutya van ott kaját dobnak be, mert akkor nem velük foglalkoznak elsősorban hanem azzal hogy megegyék...
2012. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem fogja sétáltatni a kutyát, akkor semmilyet nem ajánlok. Kertbe zárva lenni nem élet a kutyának, és az önsétáltatás sem megoldás.

Biztonsági okokból rendőrségre bekötött riasztót kell venni, nem kutyát, mert a kutyát megmérgezik, a riasztó viszont üzembiztosan működik, akárhány patkánymérges virslit dobálnak be neki. Olcsóbban kijöttök (gondolom, bár nem ismerem a riasztók árait), mint amennyiből el lehet látni egy kutyát egy életen át, ráadásul nem igényel törődést és nem lesznek vele problémák.

2012. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok annak, aki egy idős néninek rottweilert, német juhászt meg kaukázusit ajánlott. El kell menni egy menhelyre és ott megkérdezni a dolgozókat, hogy melyik kutyát ajánlják. De egyébként nem túl jó ötlet a kutya. Sétáltatni kell, évente oltatni, 3 havonta féreghajtani, és ha a néni ezt nem tudja biztosítani akkor ne vegyen kutyát.
2012. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is inkább a riasztórendszerre szavazok, semmint kutyára.
2012. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem családtag a néni, így nem lesz sok ráhatásom a döntésükre, de inkább a riasztót fogom neki ajánlani. Valószínűleg már nem tudna megfelelően gondozni egy kutyát.
2012. jún. 11. 15:55
 10/12 anonim ***** válasza:
És a gondozás még csak hagyján, de kifog egy olyan kutyát, amelyikkel nem bír el, feldönti (nem kell hozzá nagytestűnek lennie, elég, ha a lába alá szalad), combnyaktörés, kórház, tüdőgyulladás, és nem kell többet aggódnia a cigányok miatt. Nem biztonságos.
2012. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!