Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák tüzelnek ilyen...

Ha a kutyák tüzelnek ilyen előfordulhat?

Figyelt kérdés
A kutyám 10 hónapos. Ha véres volt a popója (feneke) azért lehetett?Ha igen mindig ez lesz?

2012. jún. 13. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tüzel, ha szuka. Ajánlom, kezdjél el olvasgatni a neten a kutya jellemzőiről, tartásáról. Az, hogy valaki nincs tisztában a tüzeléssel, igen hátrányos dolog, mivel ilyenkor vannak szabályok, amiket érdemes betartani.

Az első számú szabály......Tüzelés után irány az állatorvos megbeszélni az ivartalanítás időpontját.

2012. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De szuka.
2012. jún. 13. 14:41
 3/10 noesamuel ***** válasza:
0%

nem a tűzelés miatt véres a feneke.

tehát a jóhír az, hogy nem lesz moindig így, a rosszhír pedig az, hogy mehettek a dokihoz, mert 30 oka lehet a véres kloákának, mint pl : megeröltette magát a kutyus, evett valami csontot vagy botot, és felsértette a bélcsatornáját valahol, illetve, lehet még allaergia is.

dokihoz elmennék, ha neked volnék.

2012. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2012. jún. 13. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:42

Kloáka? Nem madár, hal, kétéltű vagy hüllő ez, hanem kutya! Atyaég! Hova jártál te iskolába, ahol azt tanították, hogy az emlősöknek kloákájuk van?! Vagy ez saját kis agyadnak a szüleménye lett?


A tüzelés leginkább szembe tűnő jelenségei a péraajk megduzzadása és a méh nyálkahártyájának lelökődése -az oxitocin hatására-, mely a hüvelyen át távozik. Ez legnagyobb arányban vér. A vér nem mindig látható, a kutyák esetén jelentősen kevesebb távozik, mint az embereknél és gyakran hamarabb eltüntetik ők maguk ezt a bizonyítékot, mint hogy a gazdi láthasná. A tüzelés 20-27 napig tarthat, a leggyakoribb a 21-23 nap. Úgy az első 2 hétben fog jelentkezni a vér, a harmadik héttől pedig átlátszó vagy enyhén sárgás váladék fog távozni a pérából. Ajánlatos ivartalanítani a szukát, mellyel számtalan, sok esetben gyógyíthatatlan betegségtől véded meg. A tüzelés alatt tilos kanok közé vinni, ha nem tökéletesen kontrollálható, akkor pedig elengedni is séták alatt. Fokozottan figyelni kell, hogy se ő ne tudjon kiszökni, se a kanok ne lógjanak be hozzá. Ne szaporíts! Így is tele vannak a menhelyek és gyepik. 2 éves kora előtt a vemhesség, ellés és utód gondozás pedig hihetetlen módon megterheli a szuka szervezetét, gyakran végleges is. Ezt a szempontot persze csak akkor kell figyelembe venned, ha szereted a kutyádat és ha ragaszkodsz hozzá, de már csak egy alom oly mértékben megterhelő a szukáknak, hogy átlagosan 3-4 évvel kevesebbet élnek, mint egy ivartalanított, amelyiknek nem kellett egyszer sem ellenie.

2012. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt se tudja mi az a péra....


Sajnos egyre több olyan emberrel találkozok, aki meglepődik azon, h a szuka kutya tüzelni szokott...

2012. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 noesamuel ***** válasza:
0%

tegnap 15:42 te olyan okos vagy, a könnyem kicsordul...

kár, hogy nem az egész wikipédiát copyztad nekük ide.

2012. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem wikiről írtam. Másod éves orvostan hallgató vagyok. Egyébként amit írtam, közép iskolai tananyag, kedves. Ha tanultál volna, te is tudnád.
2012. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért baj kedves noesamuel, ha valaki olyan választ ír, amiből a delikvens kicsit több infót is megtudhat, mint amit kérdezett. Szerintem nagyon is jó, h felhívta rá a figyelmet, h a kutyának nem madárs*gge van és hogyan is néz ki a tüzelés.
2012. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 noesamuel ***** válasza:

nektek mind igazatok van, és bocsánat, főleg a 2. éves hallgatótól.

gondolom azóta kaparja az arcát, hogy milyen hülyék vannak itt.

megnyugtatására közlöm, hogy bár nem orvosira jártam, de tisztában vagyok vele, hogy a kloáka fogalma micsoda, de arra gondoltam így is mindenki tudni fogja miről van szó.

a kérdező kérdése meg annyira blőd, hogy arra következtettem, hogy nem érdekli a tudományos háttere a dolognak, csak a lényeg, de ezek szerint ebben is tévedtem.

2012. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!