Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mind szép és jó, de ki...

Brigi&Dominó kérdése:

Ez mind szép és jó, de ki fogja ezeket betartatni és ellenőrizni?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 14. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

az állatorvosok, a tisztiállatorvosok, a közterületfelügyelők, a jegyző....

ezeknek nagy része nem új törvény, pla chippelés is egy csomó városban kötelezp, nálunk is, nem volt semmi gond,minden kutya chippes ma már

2012. jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Arra mondjuk én is kíváncsi vagyok, hogy rárúgják-e valakire a panellakásának az ajtaját, mert a sziámi harcoshalát gömbakváriumban tartotta és tükröt is akasztott bele XD
2012. jún. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ami az ellenőrzéseket illeti szerintem zsinórban végigrazziáznak minden hivatalos nagytenyésztőt az állatorvosnál pedig keresik a kutyán a csipet max. Ha pedig nincs akkor irgumburger. A többi meg le lesz sz*rva. Szerintem.
2012. jún. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha tilos árulni gömbakváriumot az már fél siker (és az ellenőrizhető könnyen.

Nálunk bizony végigjárta az önkormányzat a házakat és ellenőrizték a kutyákat. Náluk volt az állatorvosok által leadott lista.

2012. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ma 00:24

Ahol nem volt a kutya életében orvosnál, még oltásra sem, akkor azok kimaradtak?

2012. jún. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nem maradtak ki,mert minden lakásba, házba bementek és mindenhol kérdezgették, hogy a szomszádokküzülkinek van kutyája.

Alista arra való, hogy azon fel van tüntetve melyik kutya chippes, mikor lett olva, ivartalanítva....

2012. jún. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
majd megint azokat csesztetik, akik normálisan csinálnak mindent, a tanyasi szapóritótelep meg virágzik!!!!!
2012. jún. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

nem az a cél ,hogy betartatni:)

a cél megváltoztatni az állatártással kapcsolatos negatívumokat.

felelős állátártásra nevelni:)

legalább is ez kellene ,hogy legyen a cél:)

próbáld Bécsben vagy Svájc valamely kis városában otthagyni a kutyaszart az út szélén :)

azonnal 100 euró bírság:)

és vagy 10 ember szól rád!

mert ők odafigyelnek, de amíg M.országon a kutyások 50 %-a nem szedi fel a szart a kutyája után??

személy szerint sokkal komolyabb büntetést,és sokkal több iskolai felvilágosító órát tartatnék!

természetesen ezek a dolgok nem azonnaliak, de nekünk kell pédát mutatni,mondjuk azzal ,hogy felszedjük a kutyáink ürülékét,hogy nem nézzük el mások trehányságát,és hogy megteszünk mindent amit tudunk.

vagy ez hü...ség???

talán nem is !!!:)

2012. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Drogot is tilos árulni, mégis hozzá lehet jutni...

Ami a chipet illeti, nálunk pl hetekig!!! Szinte egész nap a közteresek rótták a parkban a köröket és bizony odamentek kutyásokhoz, megnézték, van-e chipje, és amikor még nem volt szabad elengedni a kutyákat, rájuk szóltak és volt is, akit megbüntettek. Bár ez a része közteres-függő (vagy kutya függő) volt, mert én a kölyök kutyámmal nem kaptam a pofámra, hanem még oda is hívták magukhoz és megsimogatták, majd megkérdezték mennyi idős és nem szóltak, h. nincs pórázon.

2012. jún. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy pl a kertes házakat talán még végig is járják, hogy ellenőrizzék a kutya körülményeit, oltásait és hogy van-e chip benne, de ez a panelokra is kiterjed majd? Mi XI. kerben lakunk egy tök normális környéken, de a kutyatartókat néha igencsak megbüntetném. Hiába mondom, hogy adok zacskót, amikor látom, hogy esze ágában sincs felszedni a kutya ürülékét, de még így sem hajlandó, mert ő nem szokta felszedni... Lehet veszekedni, de úgy gondolom, hogy nem az én tisztem betartatni, hogy ne hagyja ott a kutyasz*rt. Persze mai napig felkínálom a zacskót, de ha nem kell neki, akkor nem fogok leállni veszekedni, mert egyrészt értelmetlen, másrészt nem vagyok egy veszekedős típus. Igenis keményen meg kell büntetni azt, aki nem takarít a kutya után. Másrészt tudok olyan kutyákról is, nem is egyről, akik még életükben nem kaptak oltást, mert a gazdájuk szerint felesleges.


Itt is köröznek a közteresek és régen büntettek, ha póráz nélkül sétált a kutya, de most már azt is nagy ívben letojják. Így tényleg nehéz lesz betartatni a szabályokat!:( Pl tőlem sem kérdezte még soha senki, hogy van-e chip a kutyában. Egyszer egy neten hirdető szaporítóval közöltem, hogy ha chip nélkül adja el a kutyát, akkor fel is lehet jelenteni, de csak kiröhögött. Ezek szerint nem veszi ezt komolyan a többség, főleg azok nem, akiknek a legjobban kellene.


Remélem egyszer azért eljutunk az említett svájci és bécsi szintre!:)

2012. jún. 14. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!