Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húzzák hátra a fülüket...

Miért húzzák hátra a fülüket a kutyák?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam, hogy olyankor "sunyik", nem élvezik az ember társaságát. Viszont az én kutyámnak felálló füle van (német juhász) és ha simogatom mindig hátracsapja a fülét. Szerintem azért, hogy jobban elférjen a kezem. Vagy tévedek?

2012. jún. 18. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Ösztönös reakcio a fül megovása érdekében! mint az embernél a kéz elrántása ha forro felülethez ér!
2012. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fül hátrahúzása több indokból is történhet. Mindig figyelni kell a többi reakciót is. Például nagyon nem mindegy, hogy leszidás miatt húzza hátra a fülét, vagy támadni akar. A támadásik egyik jele az, hogy hátracsapja a füleket. Mint írták, a fülek védelme miatt.

Igaz esetedben nem erről van szó, csak szólok, hogy tudd ilyen is van.

2012. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sőt!

Ha rosszat csinált és korholod, sok esetben olyankor is hátrahúzza a fülét, mert tudja, hogy most éppen a kikapás van soron, nem a dicséret.

2012. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám, ha más kutyákkal játszik, mielőtt megindul a nagy birkózás, hátrahúzza néha a fülét, úgy nézi a másikat. Sőt van, hogy hátrahúzott füllel fut.

De volt már olyan is, hogy rámorgott egy másik kutya, egyből hátrahúzta a füleit.

Sok mindent jelent ez :)

2012. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a fül állása hasonlatos a farok állásához, ez is fontos szerepet játszik a kutya kommunikációjában. A kutya hátra szokta csapni a fülét az agressziós viselkedéseknél, támadásnál, védekezéseknél, de a számára bizonytalan helyzetekben is, mint a büntetés, sőt, betegségnél is előfordul. Szintén hátra csapják akkor is, mikor boldogok. Ezzel is jelzik a behódoltságukat, így kisebb felületet mutatnak magukból. Pl. amikor hazaérek, a kutyám hátracsapja a fülét, kicsit lehajtja a fejét és veszettül csóválja a farkát, miközben ugat, nyüszög, nyalogatja a száját és próbálja az én "szájszegletemet" is megnyalni és általában nagyon boldog. Amikor simogatom, akkor is, mint a tiéd, hátrahúzza a füleit, egyrészt, mert szintén a behódoltságot és a jó kedvét mutatja ki, másrészt, mert a legtöbb kutya nem lelkesül azért, ha sokat nyaggatják a fülüket.
2012. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Az én kutyám , ha megérkezek, nem csapja hátra az álló füleit. Mert nem várom el, hogy behódoljon.Sőt...egymás szemébe nézünk. Egyszerűen örülünk egymásnak.
2012. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A behódolás nálunk csak annyit jelent, hogy elismeri, hogy én a sorrendben jóval fölötte állok. Soha az életben nem szorítottam le a földre vagy vertem meg, hogy ezt elérjem.
2012. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!